Изнајмување на автомобили Сан Франциско

Пребарување евтини изнајмување на автомобили во Сан ФранцискоИзнајмување автомобили во Сан Франциско со неверојатни стапки. Книга Сан Франциско најмување автомобили од малку како £ 16 на ден * и се околу да видите некои од најдобрите знаменитости Сан Франциско Калифорнија има да понуди.

Изнајмување автомобили се движат од мали буџети за изнајмување автомобили до 7 седишта и 9 седишта луѓе превозници до луксузни изнајмување на автомобили. Без оглед на тоа што вашата главна цел за патување во Сан Франциско сигурно ќе најдете автомобил за изнајмување за да одговараат на вашите потреби.

Водич за Сан Франциско

Се наоѓа во Северна Калифорнија, Сан Франциско е еден од најпознатите градови во Америка. Идеално лоциран во близина на многу големи градови, тоа е популарно место од кое ќе започне познатиот атлантски брег на автопат. Многу посетители избираат да изнајмат автомобил во Сан Франциско и да го користат како основа за да ги посетат многу други дестинации.

Кога изнајмувате автомобил во Сан Франциско, многу е лесно да ги посетите градови како Лос Анџелес, Холивуд, Малибу, Сан Диего, Сиетл, Ванкувер, Оукланд и Лас Вегас. Изнајмување на автомобили Сан Франциско е најдобриот избор за да го видат целиот град и да ги посетат сите познати места. Избор на изнајмување автомобили, експертите во Сан Франциско изнајмување на автомобили брзо и безбедно на интернет.

Сан Франциско е дом на некои од најпознатите знаменитости на Америка, вклучувајќи; Мостот на Голден Гејт, Алкатраз и количките. Повеќето од популарните атракции можат да се откријат со изнајмување на автомобил и следење на знаците за "49 Scenic Drive". Овој пат беше планиран од градоначалникот на Сан Франциско со цел да им помогне на посетителите да го видат најдоброто од Сан Франциско. Има многу можности долж возот да се запрат и да ги посетат музеите и културните атракции.

Историјата на Сан Франциско е темелно испреплетена со историјата на Калифорнија, од златната треска до Имиграцијата и уметноста. Многу познати филмови како Bullit и The Rock се снимени во Сан Франциско, а богатата култура може да се види многу лесно. Најголемиот кинески град во светот и наградуваните лозови насади се во вредност од посета.

Топ 10 места да ја посетите лесно со изнајмување на автомобили Сан Франциско

 • Прошетајте по мостот на Голден Гејт
 • Одете на жичарница
 • Посетете ја Рок
 • Погледнете ги Море Лавовите
 • Магазин на плоштадот Унија
 • Истражуваат Северна плажа
 • Прошетај низ најстариот кинески град
 • Вечераат во ресторани од светска класа
 • Прстен во ноќниот живот во Сан Франциско
 • Земете образован

Зошто да резервирате Car Rental во Сан Франциско?

Еве неколку причини зошто треба да користите автомобил за изнајмување во Сан Франциско

 • Поевтино од купување патни билети за целото семејство.
 • Одличен начин да се затечете и да ги видите местата
 • Лесен начин да патувате до плажите
 • Сан Франциско е огромен град и може да се стигне до познатиот мост на Голден Гејт

Каде можам да го извлечам мојот автомобил за изнајмување?

Имаме бројни места низ Сан Франциско каде што е достапен изнајмување на автомобили, вклучувајќи ги улиците Валенсија, улицата О'Фарел, аеродромот Сан Франциско, конвенцискиот центар и разни други.

Локации во Сан Франциско

 • Аеродромот Сан Франциско (СФО)
 • Сан Франциско - 780 Mcdonnell Rd
 • Сан Франциско - 2001 Market St.
 • Сан Франциско - 45 Повелбата Ок Аве
 • Сан Франциско - бул. 4250 Geary
 • Сан Франциско - 1600 Mission St.
 • Сан Франциско - 550 Turk St.
 • Сан Франциско - улица О'Фаррел
 • Сан Франциско - Hyatt Regency Embar
 • Сан Франциско - Унија плоштад
 • Сан Франциско - конвенционен центар
 • Сан Франциско - Буш Стрит - Аламо - ДЦ
 • Сан Франциско - 1395 Van Ness Ave
 • Сан Франциско - 222 Mason Street
 • Сан Франциско - Валенсија
 • Сан Франциско - улица 350 Beach
 • Сан Франциско - 727 Фолсом Св.
 • Сан Франциско - 498 Winston Dr
 • Сан Франциско - 312 8th Street @ Folsom

Барања за изнајмување во Сан Франциско

За изнајмување на автомобили во Сан Франциско ќе треба да ги исполните минималните барања за возраст на 21, да имаат важечка возачка дозвола и тековна кредитна картичка. Покрај тоа, ќе треба да го направите вашиот пасош или ID на фотокопир кога го собирате автомобилот заедно со ваучерот за изнајмување на возило. Ќе го добиете вашиот ваучер откако ќе резервирате изнајмување на автомобили во Сан Франциско онлајн.

"Изнајмување на автомобили Сан Франциско од колку што е £ 16 / $ 13 на ден! * Пребарајте на интернет за да го најдете вашиот идеален автомобил за изнајмување "

Carrentalchoice не само што има евтини изнајмување на автомобили во Сан Франциско, туку и низ САД. Прочитајте повеќе за евтини изнајмување на автомобили во САД и да дознаете зошто нудиме одлични цени.


AT & T стадионот

Одете и посетете го домот на светски познатиот бејзбол тим во Сан Франциско Џанти. Иако е тешко да се вложат билети (само 500 се пуштаат на јавноста преку лотарија), можете да одите на водени турнеи на стадионот и да се впуштате зад сцената. Турнејата ќе ве однесе до кутијата за медиуми, ископувањата, апартманите, соблекувалните и многу повеќе.

www.sfgiants.com, Embarcadero, тел: 415 972 2000.

Возрасни $ 10, деца $ 6. Отворете дневно, освен за денови на совпаѓање.


Островот Алкатраз

Ќе треба да пристигнете 20 минути пред секој брод да замине од Fisherman's Wharf да одат на водени турнеја на познатиот остров Алкатраз - дом, се разбира, до озлогласениот поранешен затвор со исто име. Островот е видлив од Fisherman's Wharf додека се качите на бродот на островот каде што максималниот безбедносен затвор ги отвори своите врати за прв пат во 1934. Опкружен со чиста капка карпи, необработени мориња и температури на ладна вода, затворот се сметаше за потполно бегство. Меѓу најпознатите затвореници се гангстерите Ал Капоне, Роберт Строуд (Бордман од Алкатраз), Машински пиштол Кели и Алвин Карпиш. Затворот бил затворен во 1963, по голем обид за бегство од своите граници, иако не биле пронајдени никакви тела подоцна. Во 1969, Индијанците го вратија островот за индискиот народ, додека владата не презеде акција во 1971 и ги отстрани. Фасцинантната турнеја од два и пол часа ве води низ островот (сега е дом на голем број диви животни) и, се разбира, самиот затвор, кој вклучува аудио турнеја и разговори од прирачникот.

www.nps.gov/alcatraz, (чамци замине Пјер 33, Рибарска Пристан) Тел: 001 415 981 7625

Возрасни $ 24.50, деца $ 15.50.


Кабелски автомобили во Сан Франциско

Каква посета на Сан Франциско може да биде комплетна без да се качи на еден од неговите познати кабелски колички, кои се забрзаат по стрмните ридови на градот? Кабловските коли беа воведени во Сан Франциско во 1873 до чудото на пошироката јавност, кои зјапаа во зачуденост за тоа како автомобилите (секоја тежина од шест тони) трчаа без мотор (тие работат на челичен кабел преку електрична енергија). Секој кабловски автомобил има околу луѓе 100, со диригенти на рака за да се запре било какво пренатрупаност, иако се предупредени: Редици до два часа за да се качат се редовни случувања во текот на летните месеци.


Коут-кула

Поради бројните ридови и гледни точки, има многу места за да се добие неверојатен поглед на овој прекрасен град. Сепак, ништо не се споредува со ставовите гледани од Коит кула на врвот на Telegraph Hill во близина на Северна плажа. Оваа тркалезна камена кула нуди непобедливи панорами на самиот град и, се разбира, заливот Сан Франциско за идеална слика.

Телеграф Хил, Тел: 001 415 362 0808. Слободен прием.


Пазарот на ферибот

Вие не мора да бидете љубител на храна за да уживате во посета на овој гурмански пазар, како што ќе ве однесе во мирисот и вкусот на самата суштина на Сан Францисканската кујна. Прошетајте низ земање мостри од локацијата на ферибот како што се ситни сирења, вина, месо, риба, чоколада и многу повеќе. На пазарот, исто така, нуди огромен број на ресторани, кафулиња, специјални продавници за храна и кафулиња, со многу од нив нудат извонредни погледи на заливот Сан Франциско. Ова е едноставно "мора да го стори" дел од секоја посета на Сан Франциско.

www.ferrybuildingmarketplace.com, The Ambacadero, Market Street.

Мост на Голден Гејт

Сан Франциско, се разбира, е дом на најфотографираниот и најпознатиот мост во целиот свет. Дефинитивниот обележје во Сан Франциско беше отворен во 1937, со должина од 1.7 милји, со седиштата 746 над водата. Паркирајте го автомобилот и прескокнете го мостот пешки за да сфатите што е вистински монструозен, но сепак неверојатен инженерски подвиг.

www.goldengatebridge.org $ 5 патарина ако преминуваат со автомобил.


Ломбард Стрит

Сан Франциско е познат по своите големи, стрмни, опаѓачки улици, а Ломбард Стрит е нејзин најпознат. Познат како "најлуксузната улица во светот", илјадници посетители се восхитуваат на тоа колку е стрмни и бизарните хибридни патни возила треба да ги преземат за да се нагоре и надолу. Улицата која се наоѓа на тула, зигнува околу куќите и прави чудна, но одлична можност за фотографирање!
Се наоѓа помеѓу Хајд-стрит и Левентуорт стрит


Истражувачот

Многумина сметаат дека истражувачот е најдобриот научен музеј на планетата. И возрасните и децата ќе го обожаваат износот на неверојатни активности и експонати за да истражуваат кои вклучуваат сè од дувачки меурчиња, "Пени аркада на лудиот научник" до експериментална лабораторија и многу повеќе. Овде можете да "допрете торнадо", да обликувате жива електрична струја или да учествувате во еден интересен водич за Ајнштајновата теорија на релативноста. Часовите може да се потрошат во рамките на Exploratorium чудесно во сите различни експонати, па не заборавајте да го оставите утро или попладне бесплатно да го извлече максимумот од посетата.

www.exploratorium.edu, 3601 Lyon Street. Тел: 001 451 561 0360

Возрасни $ 13, деца $ 8.


Легијата на честа

Оваа точна реплика со истото име во Париз е дизајнирана како спомен на луѓето од Калифорнија кои ги дадоа своите животи за време на Првата светска војна. Овој подвижен споменик се наоѓа во голема тревна област покрај карпите кои даваат прекрасни погледи на мостот на Голден Гејт и во центарот на градот Сан Франциско. Внатре, ќе најдете импресивен музеј во кој се сместени збирки на слики, уметнички дела и скулптури кои датираат од неколку 4000 години и исто така една од најкомплексните колекции на скулптури на Родин.

www.thinker.org, 34th Avenue, Линколн Парк. Тел: 001 451 863 3330

Возрасни $ 10, деца $ 6.


Музеј на Де Јанг

Де Јанг е најстариот музеј во Сан Франциско, прв пат отворен во 1895 и изложува една од најголемите збирки американски слики во целата земја, кои датираат од колонијалните времиња до денес. Освен конвенционалните слики од Америка, исто така ќе најдете уметност, занаетчиство и текстил од целиот свет, со многу експонати прикажани преку најсовремени револвирани прикази. Самиот музеј вреди да се посети само за архитектурата, со впечатлив екстериер кој се состои од речиси 950,000 килограми перфориран бакар во првите редови, заедно со фугичката кула 144, која исто така опфаќа набљудувачка палуба што изгледа низ заливот Сан Франциско и самиот град.

www.thinker.org, 50 Hagiwara чај градина, Парк Голден Гејт.

Возрасни $ 10, деца $ 6.


Сан Франциско Цена Водич

Само две авиокомпании летаат во Сан Франциско од Обединетото Кралство, што значи дека нема многу конкуренција кога станува збор за цените. Ова не е да се каже сепак дека враќањето летови ќе ве чини рака и нога - далеку од тоа. Во времето на пишувањето, "Бритиш ервејс" понуди еднонасочни цени од £ 170 по лице, вклучувајќи ги и даноците.

Како и секој голем американски град, има сместување при рака за да одговараат на сите потреби, вкусови и буџети. За една ноќ во луксузен хотел со пет ѕвездички, како што се Свети Реџис или Риц Карлтон, очекуваат да платат еквивалент од околу £ 280 за соба, за една ноќ. Меѓутоа, ако продавницата околу вас може да се најде извонредна вредност за парите, како што се петте ѕвезди на Campton Place, кои нудат фантастични соби за околу £ 120 една ноќ. Сан Франциско е исто така преплавен со голем број на синџири хотели, од кои сите се слични цени во просек од £ 80 за една ноќ.

Возењето на светски познатите жичарници ќе чини $ 5 по билет.

Квалитетна храна и пијалок може да се најдат во изобилство во овој град опселен од храна. Пазарот на фериботската зграда е типичен пример за опции за јадење достапни во градот, со многу гурмански и фини ресторани на рака за да се произведе фантастично кулинарско искуство за толку ниско како $ 15 по човек за главен оброк.


Патување во Сан Франциско

Патување до / од Сан Франциско

Со авион

Сан Франциско се служи од три меѓународни аеродроми, иако само главниот меѓународен аеродром во Сан Франциско (www.flysfo.com) нуди патишта директно до Обединетото Кралство.

Меѓународниот аеродром во Сан Франциско

British Airways (www.ba.com) - до / од Лондон Хитроу.
Вирџин Атлантик (www.virgin-atlantic.com) - до / од Лондон Хитроу.

Како да стигнете до центарот на Сан Франциско Од аеродромот

Со автобус

Различни познати автобуски компании нудат директни автобуски трансфери до и од аеродромот. Тие се како што следува:

 • Greyhound
 • AC транзит
 • Sam Trans
 • Транзит на Голден Гејт
 • WestCat

Со воз

Лесно можете да стигнете до центарот на Сан Франциско со тоа што ќе ја преземете сервисот BART Rapid Rail (www.bart.gov) од самата станица на аеродромот лоцирана во салата за заминувања / билети на меѓународниот терминал од страна на подрачјето на границата G. Исто така има и внатрешен AirTrain на аеродромот, кој ќе ве однесе до железничката станица на аеродромот, треба да се најдете на различен терминал при пристигнувањето. Билетите чинат од $ 1.40 за возрасен сингл, со околу четири возови на час од / до градот.

Алтернативно, можете да го користите Caltrain (www.caltrain.com) со поврзување на Millbrae станица преку BART Rapid Rail од аеродромот.

Со автомобил

Меѓународниот аеродром во Сан Франциско се наоѓа околу 13 милји јужно од центарот на градот. Аеродромот се служи со исклучително добри патни врски во градот преку автопати 101 и 380. Car Hire се наоѓа во назначениот Центар за изнајмување автомобили кој е добро обележан во аеродромот или преку сината линија на внатрешниот AirTrain.


Екскурзии во Сан Франциско

Sausalito

Само 5km североисточно од Сан Франциско преку мостот Голден Гејт е прилично град на градот Саусалито. Само 8000 луѓе живеат во оваа мала населба, но посетителите во областа Сан Франциско често го уживаат во рестораните, бутиците и малите уметнички галерии. Bridgeway е главната улица која поминува низ Саусалито и поминува паралелно со водата, нудејќи фантастичен поглед на Сан Франциско и областа на заливот. Оди до улицата Каледонија, каде што ќе најдете многу необични кафулиња, ресторани и продавници, пред да се прошетате покрај работ на вода за релаксирачка алтернатива на метежот и вревата во центарот на Сан Фран.

Ангел Ајленд и Тибурон

Островот Ангел лежи осум милји на север од Сан Франциско и е еден од државните паркови во Калифорнија и е најголем од три островчиња во Сан Франциско (другите се Јерба Буена и Алкатраз). Како и Алкатраз, Островот Ангел некогаш бил дом на голем затвор, а исто така имал карантински центар за имигранти, како и место за голема ракетна база. Овие денови, луѓето одат на ајленд Ајленд за да се релаксираат на големите зелени тревници покрај водата, да одат на пешачење или да се вршат со место на планински велосипедизам.

Тибурон лежи во непосредна близина на островот Ангел на истоимениот полуостров. Овој мал крајбрежен град е преплавен со прекрасни зелени ридови и има прилично разнобојни столбови, кои се карактеризираат со голем број на јахти. Градот е полн со продавници за сувенири, бутици, антички продавници и има неколку уметнички галерии. Ако возете до тесните патишта во ридовите, ќе добиете незаменлива глетка за неверојатен хоризонт на Сан Франциско и заливот острови.

Оукланд

Иако Оукланд е само 10 милји источно од Сан Франциско, тоа не го споредува со својот сестрински град низ целиот залив. Оукланд може да се пофали со една од најпрометните пристаништа на целиот западен брег на САД и е попречен од големи железнички пруги и во суштина е многу индустриски град. Иако оваа расходи може да звучи во судир со она што апелира до туристите, Оукланд има многу да се забавува. Одете и изнајмите чамец и пловете околу прекрасното езеро Меррит за неколку часа или едноставно прошетете по раздвижениот брег пред да заземете во Музејот на Оукленд, во кој се истакнува важноста на овој поголем град.

Сан Хозе

Иако е 45 милји диск јужно од Сан Франциско, Сан Хозе вреди секоја минута. Ова некогаш поспан град - познат по своите сточарски овци и земјоделство - сега е најголемиот град во Северна Калифорнија. Преку просперитетот на Силиконската долина, земјоделството го отстапи градскиот град кој ужива просперитетна уметничка сцена, најсовремен јавен транспорт, безброј ресторани и голем број одлични продавници и трговски центри. Сан Хозе, исто така, ужива прекрасна сончева клима и статистички е еден од најбезбедните градови во Америка.

Изнајмување автомобили во близина на Сан Франциско

Daly City Изнајмување автомобили (5mi)
Оукланд Изнајмување автомобили (8mi)
Emeryville Изнајмување автомобили (8mi)
Јужен Сан Франциско Изнајмување автомобили (8mi)
ALAMEDA Изнајмување автомобили (10mi)
Сан Бруно Изнајмување автомобили (10mi)
Беркли Изнајмување автомобили (10mi)
MILL VALLEY Изнајмување автомобили (11mi)
El Cerrito Изнајмување автомобили (11mi)
Pacifica Изнајмување автомобили (12mi)
Ричмонд Изнајмување автомобили (12mi)
Милбрај Изнајмување автомобили (12mi)

Корисни линкови: Изнајмување на патнички автомобили 9 Сан Франциско, 7 & 9 Seater Car Rental на аеродромот во Сан Франциско

Резиме
Изнајмување на автомобили Сан Франциско
Оценка од корисникот
5 врз основа на 10 гласови
Вид на услуги
Изнајмување на автомобили Сан Франциско
Име на провајдерот
Carrentalchoice.com - изнајмување на автомобили Сан Франциско,
Површина
Сан Франциско
Опис
Изнајмување на автомобили Сан Франциско Преглед