Споредба на изнајмување на автомобили во Женева (GVA) аеродром

Евтини автомобили изнајмување Женева аеродром ШвајцаријаАко патувате во Женева оваа година, најлесниот и најбезбедниот начин да се осетите е вработувањето на автомобил, но има неколку работи што треба да ги запомните за да бидете сигурни дека вашето патување е бесплатно.

Пред да патувате, запомнете дека ќе ви требаат:

Возачка дозвола (оди без да се каже!).

Кредитна картичка - Кога ќе го подигнете возилото, ќе треба да прикажете важечка кредитна картичка.

Ваучер за изнајмување на автомобили - Осигурете се дека сте го отпечатиле ова и проверете дали сите детали се точни пред да заминете од UK, ако имате било какви прашања, повикајте го бесплатниот телефонски број на ваучерот.

Вреди да се запамети дека аеродромот во Женева е на француско-швајцарската граница, па затоа треба да бидете сигурни дека знаете од која страна одбирате вашиот автомобил од. Бидејќи двете земји можат да имаат различни добавувачи, може да најдете дека цената на француската страна е различна од цената на швајцарската страна, секогаш вреди да се проверите дали ќе го добиете најдоброто договор.

Ако сте Скијање, вреди да се проверите дали ски пакетите се достапни, или можеби ќе сакате да се распрашате за дополнителна опрема што можеби ви треба, како што се Скијачките алишта и синџирите за снег, повторно, слободно да ни дадете прстен на нашата бесплатна телефонска линија број ако имате какви било прашања или прашања.

Избор на вашиот автомобил за изнајмување на Женева аеродром

Ние нудиме најдобрите онлајн евтини рент а кар Женева аеродром. Изберете од сите различни изнајмување компании и книга денес со сигурни. Carrentalchoice ги бара најевтините и најпознатите добавувачи на автомобили во Швајцарија. Пребарувајте и одберете од ван, мини, економично и компактно возило. Едноставно направете ја вашата селекција и резервирајте го вашиот изнајмување на автомобил во Женева денес. Со користење на моторот за резервации carrentalchoice.com, ви гарантираме едноставен процес на резервација и сите инклузивно изнајмување на рент а кар во Женева

Избор на вашиот вистински автомобил за изнајмување на Женева аеродром

На аеродромот во Женева [GVA] Изнајмување автомобили поделени во различни брендови. Ако барате одреден модел за пребарување на нашиот мотор за сите автомобили достапни на аеродромот во Женева за изнајмување на автомобил.

Женевско Езеро

Патување до и околу Женева

Со авион

Во последниве години нискотарифните авиокомпании отворија рути за Женева (www.gva.ch) од Велика Британија, со што цените на авионските патувања до градот беа поконкурентни со саканите Easyjet, Flybe и Jet2, кои нудеа прифатливи услуги до и од Женева.

Авиокомпании кои летаат до Женева од Велика Британија:

Aer Lingus - до / од Белфаст Интернационал (од декември 2008).
Ер Франс - до / од аеродромот во Лондон Сити.
Сини Острови - до / од Џерси.
БМИ Бебе - до / од Бирмингем, Кардиф, Ист Мидлендс и Манчестер.
БА - до / од Лондон Гетвик и Хитроу.
Easyjet - до / од Белфаст Интернационал, Бирмингем, Бристол. Исток Мидлендс, Единбург, Глазгов, Ливерпул, Гетвик, Лутон, Станстед, Манчестер (од декември 2008) и Њукасл.
Flybe - до / од Ексетер, Остров на Човекот, Џерси, Newquay, Норвич и Саутемптон.
Flyglobespan - до / од Единбург.
Џет 2 - до / од Лидс / Брадфорд.
Саудиска Арабија ерлајнс - до / од Манчестер.
Swiss European Airlines - до / од аеродромот во Лондон Сити и Манчестер.
Томсонфли - до / од аеродромот Робин Худ (Донкастер / Шефилд).

Од аеродромот Женева до градскиот центар

IATA код: GVA; Затемнување: 46.233333; Должина: 6.116667;

Женева - Швајцарската страна на аеродромот (GVA) се наоѓа ~ 4 километри од центарот на градот Женева.

Со кола

Многу посетители во градот избираат да најмат автомобил за флексибилноста и слободата што ја нуди. Ако летате во аеродромот во Женева тогаш можете да одберете да земете рент а кар од француската страна или швајцарската страна. Со изнајмување на автомобил Женева, исто така можете да изберете да го подигнете вашиот автомобил од центарот на Женева и Женевскиот аеродром.

Јавен превоз

Центарот на градот Женева е достапен со бројот на автобус број 10 (http://www.tpg.ch/fr/ligne10) кој чини 3CHF, или £ 1.50) и ги остава сите минути 15. Возовите (www.unireso.com) од сопствениот терминал на аеродромот се бесплатни за оние кои пристигнуваат со авион со добивање на билет во Женевскиот транспортен киоск во привремениот терминал и важи за 80 минути по вашето пристигнување.

Алтернативно таксистите од аеродромот чинат приближно 35CHF (£ 17.50) на секој начин.

Види видување во Женева

На Jet d'Eau е видлива низ целата територија на брегот на Лак Леман и е на дофат на убавото Jardin Anglais. Jet d'Eau е спектакуларна фонтана која пумпа вода 140m во воздухот. Првично фонтаната се користеше како ослободување од притисок за моќта создадена од реката Рона, но локалните жители уживаа во поглед на тоа толку многу, владата одлучи да го направи во постојан изглед, додавајќи убави светла до фонтаната, правејќи го уште поспектакуларно до вечер.

Катедрален Сент Пјер
Прекрасната 12th век катедрала на Женева означува културен, верски и историски дел од историјата на Швајцарија. Црквата можеби е најпозната како домот на Џон Калвин, еден од лидерите на протестантската реформација, со дрвен стол што го користи Калвин на покажување на посетителите во црквата. Областа под катедралата е предмет на неодамнешни ископувања, откривајќи докази за просперитетно минато датираат од времето на Римската Империја. Катедралата, исто така, се верува дека е една од трите кои постоеле на местото низ историјата. Додека тука, одиме и го гледаме Меѓународниот музеј на реформацијата, кој им овозможува на фасцинантен поттик за реформацијата на христијанството што, дозволувајќи им на една од кулите на катедралата за ненадминати погледи на градот.

Палатата на Нации
Спектакуларната зграда во Палатата на нациите поставена во убави убави градини и првично беше домаќин на Лигата на народите. Вреди да се посети само за да ја видите неверојатната собраниска сала, која некогаш беше домаќин на важни глобални состаноци на лидерите на најголемите нации во светот. Палатата која е вградена во зградата има одлична колекција на јавна уметност, како и библиотека.
14 Avenue de la Paix. Тел: 0041 22 917 48 96.
Возрасни 8.50CHF, деца 4CHF. Отворете 10am - пладне и 2pm-4pm

Меѓународниот музеј на Црвениот крст
Музејот на Црвениот крст е веројатно еден од најмоќните во Европа. Музејот ве води низ историјата на организацијата и хуманитарната помош што ја нуди за време на војни и природни катастрофи преку впечатливи прикази, фотографски изложби и неверојатни артефакти.
17 Avenue de la Paix. Тел: 0041 22 748 95 25
Возрасни 10CHF, деца 4CHF. Отворете дневно 10am-4pm освен вторник.

Женева Топ совети

Швајцарците се исклучително точни кога станува збор за времето за затворање, па планирајте ги сите посети и екскурзии многу пред да ги затворат. На пример; ако музејот се затвори на 5pm, очекувајте од вработените да почнат да ве воведат во 4.45pm.

Кога ќе пристигнете на аеродромот, осигурајте се да го подигнете бесплатниот билет за воз до градот пред да ги добиете торбите, бидејќи билетот е важечки 80 минути по вашето пристигнување и ќе има големи редици за да ги добиете откако луѓето ќе го подигнат багажот .

Иако насилниот криминал е практично непостоечки, градилиштата во центарот на Женева се жаришта за ситни крадци и куфери - внимавајте на вашите лични предмети.

Женева може да има навидум безброј хотели, слободните работни места може да станат ретки во периоди на меѓународни состаноци и големи деловни конференции - однапред да се резервираат книги.

Женева фонтана

Сместување во Женева

Луксузни

Des Bergues
Декадентноста и луксузот се целосно излиени од еден од најпознатите хотели во Женева, кој исто така се осврнува на сликата-совршена поставка на стариот дел на градот и Pont des Bergues. Тоа е палата-esque екстериерот дава начини да навистина раскошен декор и чувствувате спални. Des Bergues е познато омилено место за одмор при посета на кралското семејство од целиот свет пристигнува во Женева.
Гранд Хотел Кемпински
Кемпински е модерна алтернатива на Des Bergues, со внатрешен дизајн на ла мода, како и голем број импресивни објекти, кои вклучуваат мал трговски центар, голем здравствен клуб и фитнес, како и голем број конференциски сали.

Среден опсег

Novotel Residence Studio
Хотели во центарот на градот во Женева имаат тенденција да бидат исклучително скапи, сепак, Новотел нуди овој модерен, добро сместен хотел за малку, како и 125CHF за соба за една ноќ. Хотелот, исто така, е опремен со кујнски области како дел од вашиот престој, кој ќе чини дополнителен 100CHF на врвот на вашата соба тарифа.
35 Rue de Berne. Тел: 0041 22 909 90 00

Le Montbrillant

Ле Montbrillant се наоѓа на дофат на железничката станица нуди прекрасни соби и одлични јадење објекти, со два ресторани седи само надвор. Собите на горниот кат имаат навесен покрив со светларник и исто така нудат импресивни погледи низ градот.

Буџет

Хостел Женева.
Брилијантно се наоѓа веднаш до баровите, рестораните и железничката станица. Со мешавина на заеднички домови и приватни соби, Хостел Женева е чист, добро одржуван и нуди прифатлива алтернатива на многуте скапи хотели со среден опсег, со цени почнувајќи од малку како 25CHF за една ноќ.

Град Хостел Женева
Повторно се наоѓа во близина на ноќниот живот и железничката станица, овој хотел е исто така камен-фрлање далеку од брилијантен пазар на храна во Paquis. Хостелот, исто така, нуди одлични капацитети, вклучувајќи интернет, комунални кујни. Споделените и приватните соби може да се заменат, со цени почнувајќи од 28CHF.

Женева Цена водич

Валутата е Женева, швајцарски франци, со 1CHF што ги изедначува 100 сантимите.
Како што рековме, сместувањето во Женева може да биде скапо за оние кои бараат да патуваат со буџет. Освен Младинскиот Хостел во Женева кој нуди кревети околу 25CHF, очекуваат да платат околу £ 70- £ 100 за една ноќ за хотел од среден ред и нагоре од 330CHF за луксуз или опција со пет ѕвездички. Јавниот транспорт во Женева, сепак, е апсолутно слободен за секој кој живее во хотел или хотел. Точно, сигурно, модерно и ефикасно, не треба да има причина да се користат такси-возила (што честопати ќе наплаќаат колку што е 20CHF за патување во рамките на CBD). Цените на алкохолот се умерени во споредба со Велика Британија. Пиво ќе чини околу 5CHF-7CHF во зависност од тоа каде одиш, додека пристоен седечки оброк ќе чини колку што е 40CHF по лице.

За да ги видите најновите цени, ве молиме посетете го xe.com

Женева брзи факти

земја
Швајцарија
Популација
178722
Бирање код
+ 41
Временска зона
UTC / GMT + 1 час
Валута
Швајцарски франци (CHF)

Автомобил изнајмување Женева аеродром Коментари на клиентите

20 / 06 / 2016 - Car Hire беше совршен во Женева следниот пат кога ќе се изгубив, ќе добијам навика.

24 / 06 / 2016 - Толку мило што го користевме изборот за изнајмување на автомобили, немавме проблем да го земеме автомобилот на аеродромот во Женева и да го вратиме на поинаква станица.

15 / 07 / 2016 - Уживавме во нашиот одмор повторно ќе го користиме carrentalchoice.

27 / 08 / 2016 - Пикапот беше лесен и автомобилот беше чист. Силно препорачувам Avis & carrentalchoice.


Директориум за изнајмување на автомобили во Женева

Carouge Car Rentals (1 ми)
Lancy Car Rentals (1 mi)
Cointrin Car Rentals (2 ми)
Onex Car Rentals (2 ми)
Плани-les-Ouates Car Rentals (2 mi)
Ле Grand-Saconnex автомобили за изнајмување (3 mi)
Gaillard Car Rentals (3 ми)
Confignon Car Rentals (3 ми)
Meyrin Car Rentals (4 mi)
Амбили автомобили за изнајмување (4 mi)
Vésenaz Car Rentals (4 mi)
Bellevue Car Rentals (4 mi)


Корисни ЛИНКОВИ.

Резиме
Вид на услуги
Изнајмување на автомобили во Женева (GVA)
Име на провајдерот
Carrentalchoice.com,
Површина
Женева (GVA) аеродром
Опис
Споредба на изнајмување на автомобили во Женева (GVA) аеродром

директориум

Најди повеќе