Автомобил изнајмување Гетвик аеродром

Пребарување автомобили изнајмување на Гетвик аеродромАвтомобил изнајмување Гетвик аеродром

Изнајмување на автомобили Гетвик аеродром е фантастичен начин да патувате дома по долгиот одмор. Вие не треба да се грижите за плаќање такси за паркирање или виси околу за јавен превоз. Дали вашиот автомобил за изнајмување на аеродромот Гетвик е подготвен за вас да скокаат и да си одат.

Со carrentalchoice.com можете да ги најдете најевтините понуди за изнајмување на автомобили во голем број возила, вклучувајќи автомобили со автоматски и мануелен менувач, седиште 7 и седишта со луѓе од седиштата 9, како и мали и луксузни автомобили за изнајмување. Имаме нешто за секого.

Топ 5 Причини за изнајмување на автомобили во Гетвик

 1. Безбедност - Нема потреба да го напуштите вашиот автомобил на аеродромот
 2. Цена - Ако имате големи семејни трошоци за превоз на секој член преку јавен превоз, може да биде скапо. Со евтини автомобили за изнајмување на аеродромот Гетвик можете да заштедите пари.
 3. Такси за паркирање за автомобили. Ако ви се случува да поминат долго време, тогаш не мора да плаќате такси за паркирање
 4. Погодност - Избегнувајте јавен превоз и возете директно до вашата дестинација
 5. Превоз на багаж - Со своето сопствено возило многу полесно се транспортира багажот.

Еден начин за изнајмување на автомобили во Аеродром Гетвик

Голема корист од еден начин на изнајмување на автомобили е погодност. Вие не треба да се грижите за тоа каде ќе го напуштите вашиот сопствен автомобил, или кој транспортен систем ќе го користите за да се вратите дома, да скокнете и да возите. Затоа еден начин на изнајмување на аеродромот во Гетвик е погодно решение. Едноставно одбери друга локација за откажување при пребарување.

За аеродромот Гетвик

Референци

Доколку имате доволно време да ги поштедите пред полетувањето, аеродромот Гетвик има многу продавници за да ви помогне да ве одвлекувате пред да се качите и пред и откако ќе поминете низ обезбедувањето. Во Гетвик, очекуваат да видат многу високи улични синџири претставени во рамките на терминалните згради, вклучувајќи ги и HMV, Boots, Accessorize, Next, Marks и Spencer, Dixons и бренд бутици како Lacoste, Fat Face, Hugo Boss, Mango, Ray Ban и многу, многу повеќе. Ако тоа не е доволно звучно, Гетвик исто така има свој Harrods!


Корисни објекти

 • Bureaux de Change - се наоѓа на неколку точки пред и по пријавувањето
 • Банкомати
 • Лево складирање на багаж
 • Пошта
 • Тоалети, вклучувајќи ги и оние кои се соодветни за нега на мајка / бебе
 • Такси е рангирана - достапна и од Северна и Јужна терминали
 • Хотелски резервации клупи
 • Извршниот салони
 • Безжичен интернет

Јадење

Аеродромот Гетвик има плетеница од различни ресторани и кафулиња за да одговараат на сите потреби и буџети пред да го направите своето заминување, од брза храна, до ресторани со високи оценки. Тука спаѓаат: Коста кафе, Кафе Нерон, Џеј Д.Д. Витерспун, Бургер Кинг, Мекдоналдс, Јо Суши и многу други. Ако барате да вечераат во стил пред да се качите, тргнувајте во домот Caviar House & Prunier.


Патувајќи до и од аеродромот Гетвик

Патување со автомобил

Аеродромот Гатвик е 28 милји јужно од Лондон и се наоѓа со излегување од M23 во Junction 9. M25 London Orbital автопатот е само десет минути возење од аеродромот за понатамошни патувања и национална патна и автопатска мрежа. Ако сте корисник на "sat-nav", внесете ги следните поштенски кодови за да го пронајдете соодветниот терминал кој ви е потребен:

Јужен терминал: RH6 0NP
Северна терминал: RH6 0PJ

Патување со воз

Аеродромот Гатвик е само 30 минути од центарот на Лондон преку воз, користејќи го железничкиот сервис Гатвик Експрес. Аеродромот, исто така, има врски со многу други дестинации на националната железничка мрежа околу Велика Британија.

Гетвик Експрес (www.gatwickexpress.com)

Без сомнение, најбрзо возот да ве пренесе до центарот на Лондон. Услугата Гатвик Експрес ве однесе од станицата Лондон Викторија до Јужниот терминал само со минути 30, со возови кои заостануваат во двете насоки секој 15 минути. Доколку треба да стигнете до Северниот терминал преку воз, едноставно користете го бесплатниот транзитен воз на Јужен Терминал, кој трае само неколку минути. За време на пишувањето, стандардниот единствен билет чини околу £ 17 и вратен билет околу £ 29. Билетите може да се купат во станицата што заминува или во возот.

Други железнички услуги

Првиот Капитал Поврзете
Дестинации со First Capital Connect вклучуваат станицата Лондон Бриџ и Св. Панкрас во главниот град, како и Брајтон, Бедфорд и Лутон за понатамошно поврзување на други делови од Велика Британија. Повторно, директни услуги се достапни ако патуваат во Лондон, со просечно време на патување во вкупен износ од 35 минути. Ако однапред го купите вашиот билет преку веб-страницата на Првиот Капитал Конект, можете да купите еден за само малку, како £ 3 секој пат. Јужна железничка (www.southernrailway.com): За локална услуга за запирање на Лондонскиот мост преку Кројдон.

Југоисточни железници За услугите на Redhill, Tonbridge и Tunbridge Wells.
Прво Велики Западен: За услугите на Redhill, Гилдфорд и Рединг.
Крстот возови: услуги во Бирмингем. Проверете веб-страница за поврзување на услуги со Шкотска и Северна Ирска.

Од тренер

Гетвик е исклучително добро опслужуван од неколку туристички услуги кои ги пренесуваат корисниците на аеродромот до повеќе од 400 Велика Британија дестинации, со многу од нив директно до поголемите градови. Повеќето туристички услуги заминуваат / пристигнуваат од јужниот терминал на Гетвик, покрај услугата Хитроу / Гетвик Национал Експрес, која ги остава патниците во Северниот терминал. Лондонските тренери на Националниот Експрес се директно до Викторија тренерски терминал во центарот на Лондон, со услуги кои редовно работат во текот на работното време на аеродромот (06.00 - 23.00). Easybus нудат поевтина алтернатива, при што некои тренери чинат помалку од £ 6 по лице на секој начин, исто така, работат на аеродромот од Викторија.

Видете www.gatwickairport.com за повеќе информации за различни туристички компании што работат на / од аеродромот.

Со Такси

Приватната компанија за изнајмување "Checker Cars" (www.checkercars.co.uk) работи како официјален партнер на аеродромот Гетвик. Компанијата може да понуди понуда преку нивната веб-страница од аеродромот до вашата посакувана дестинација во Лондон. Нивните канцеларии за резервации можат да се најдат во областа на пристигнувањето на Северниот терминал и влезната зграда во Јужниот терминал. Патувањето со автомобил во центарот на Лондон зема просек од 65 минути и чини околу £ 80 со оваа конкретна фирма.

Вреди да се провери различните приватни фирми за изнајмување во Лондон и околу Лондон, бидејќи многумина нудат уште поконкурентни цени, што претставува поголема вредност за парите.

Со авион

Со оглед на цената на патувањето во Велика Британија, летањето во Лондон е секогаш популарна опција, особено за оние кои живеат во северниот дел на Англија, Шкотска и Северна Ирска. А неколку авиокомпании нудат домашни летови во и надвор од Гетвик, тие се како што следува:

Бритиш ервејс - До / од Единбург, Глазгов Интернешнл, Џерси и Манчестер.
Easyjet - До / од Единбург, Глазгов Интернационал и Инвернес.
Flybe - До / од Абердин, Белфаст Сити, Гернзи, Инвернес, Остров на Човекот, Џерси, Њукасл и Неккеј.

Патни цениВозТренерТакси

Гетвик Експрес:

Патниците со Railcard имаат право на договорен попуст на оваа услуга, но мора да се резервираат во нивната локална станица пред да патуваат за да се квалификуваат.

Слободен: £ 16.90
Враќање: £ 28.80

Национален експрес

Погледнете ја веб-страницата за детали, бидејќи цената зависи од тоа каде патувате во / од.
До / од центарот на Лондон:

Слободен: £ 7.30 секој пат

Приватен Такси

Приватен да вработи такси во центарот на Лондон ќе чини во просек од £ 80; сепак, овие цени се менуваат со оглед на бројот на фирми кои работат во и околу Лондон, па затоа е мудро да се провери за понуда.

Првиот Капитал Поврзете

Совет: Книга однапред преку веб-страницата на Првиот Капитал Поврзете за цените кои почнуваат од ниско ниво како £ 3.00 секој пат.

Патниците со Railcard имаат право на договорен попуст на оваа услуга, но мора да се резервираат во нивната локална станица пред да патуваат за да се квалификуваат.

До / од Лондон:
Слободен: £ 12.00
Враќање: £ 17.00

Факти на аеродромот Гетвик

Број на патници - 35 милион годишно

Големина на аеродромот - 2nd најголем аеродром во Велика Британија

година Отворен - 1958

Резиме
Автомобил изнајмување Гетвик аеродром
Оценка од корисникот
5 врз основа на 4 гласови
Вид на услуги
Автомобил изнајмување Гетвик аеродром
Име на провајдерот
Carrentalchoice.com - изнајмување на автомобили Гетвик аеродром,
Површина
Гетвик аеродромот
Опис
Автомобил изнајмување Гетвик Аеродром Преглед