Изнајмување автомобили Лос Анџелес

Најдете евтини изнајмување на автомобили во Лос Анџелес


  Изнајмување на автомобили Лос Анџелес е од суштинско значење ако имате големо семејство или сакате да го видите поголемиот дел од овој голем град и околните области. Со carrentalchoice.com можете да резервирате за изнајмување на автомобили во Лос Анџелес и да заштедите до 10% без амандман и без надоместоци за откажување.

  Ние нудиме евтини изнајмување на автомобили на широк спектар на возила кои се движат од мали економски до големи и луксузни автомобили за изнајмување. Повеќето возила се автоматски, но може да најдете прирачник со некои добавувачи на рент а кар. Ако сте голема група, можете да го цениме тоа што го нудиме 7 седиштето, и носителите на седиштата 9, а за поголеми групи е можно да се најдат мини-седишта 12.

  "Автомобили изнајмување Лос Анџелес по намалени стапки со НЕ Канцеларија, без амандман и без надоместоци за кредитни картички. Зачувајте Upto 10% онлајн "

  Барај онлајн

  Користете го онлајн формуларот за пребарување за да пребарувате за достапни автомобили за изнајмување во Лос Анџелес. Едноставно пополнете ги деталите под наслов Car Hire Лос Анџелес Барај на десната и кликнете книга сега. Ова ќе ве однесе на страната со резултати што ги покажува достапните автомобили.

  Барања за изнајмување автомобили

  Како и во повеќето дестинации, сите возачи треба да бидат постари од 21 или повеќе, да имаат важечка возачка дозвола и тековна кредитна картичка. Исто така, ќе треба да понесете со вас ложа ангели за изнајмување на возило што ќе го добиете по резервацијата и вашиот пасош. Ако сте на возраст 23 или под 25 контактирајте не за да дознаете повеќе за млади додатоци возачот.


  Лос Анџелес Совети

  Лос Анџелес, поинаку познат како Лос Анџелес е најголемиот град во Калифорнија, а вториот по големина во САД. Името "Град на ангелите" е дом на познати туристички атракции, како што се Холивудскиот рид, Грифит опсерваторијата и Концертната сала на Волт Дизни.

  Како еден од најпосетуваните градови во Калифорнија таа е една од главните дестинации на Carrenatlchoice. Изборот на изнајмување на автомобили нуди намалена закуп на автомобили во Лос Анџелес, како и 6,000 други локации ширум светот.

  Иако е малку веројатно дека ќе наидете на земјотрес, Лос Анџелес им бил предмет во минатото. Во овој екстремно неверојатен настан се препорачува да се "патка и покријте", останувајќи каде сте во текот на потреси кога се во затворени простории пред да излезете однадвор. Зградите и конструкциите се дизајнирани во Лос Анџелес за да го издржат земјотресот што се случува во градот.

  Повеќето туристички области околу Лос Анџелес се сметаат за "безбедни", вклучувајќи ги Холивуд, Вествуд, Беверли Хилс и Лос Анџелес. Иако градот сé уште се смета за еден од најбезбедните во САД, на ноќта на одредени делови од градот треба да се обраќа со претпазливост, особено ако се остане околу населени места надвор од центарот, каде што е многу распространета банда.

  Вратете автомобил. Зошто? Лос Анџелес и сите нејзини атракции се добро распоредени низ различни делови и во и околу градот. Изнајмување автомобили е од суштинско значење ако сакате да го искористите најмногу од вашата посета.

  Спакувајте костим за пливање и работи за плажа. Иако Лос Анџелес е голема метропола, таа исто така поседува некои прекрасни делови на крајбрежјето. Зума плажа на северниот крај на Малибу е едноставно неверојатно, исто како Сан Онофр во јужниот крај на округот Оринџ. Сите нудат бројни водни активности и одличен сурфање. Многу плажи се лесно достапни преку патот преку автопатот 1.

  Изнајмување на автомобили во Лос Анџелес

  Лос Анџелес Патување

  Патување до / од Лос Анџелес

  Со авион

  Лос Анџелес е опслужуван од шест главни аеродроми, кои вклучуваат петти најфреквентни во светот, LAX. Иако е опслужуван од голем број аеродроми, само LAX нуди летови до / од Лондон во Велика Британија преку четири главни меѓународни превозници.


  LAX (Меѓународен аеродром во Лос Анџелес)


  • Ер Франс - Лондон Хитроу.
  • Бритиш ервејс) - Лондон Хитроу.
  • Обединетите Airlineswww.united.com) - Лондон Хитроу.
  • Вирџин Атлантик (www.virgin-atlantic.com - Лондон Хитроу.

  Доаѓање до центарот на Лос Анџелес од LAX


  Со автобус

  Аеродромот LAX има сопствен автобуски терминал на паркиралиштето C (достапно со бесплатен автобус, кој единствено му служи на аеродромот). Голем број различни автобуски компании нудат услуги до / од аеродромскиот терминал и во центарот на Лос Анџелес, но најевтините и најефикасните од нив се Метро Бус (број 42 и 42a) кои му служат на аеродромот и градот, чинејќи околу £ 1.50 по сингл и оставете ги сите 15 минути. Патувањето трае помеѓу 25 и 45 минути во зависност од сообраќајот.


  Со воз

  Локалната станица на Лос Анџелес може да се стигне со возење од возот од LAX и патување низ градот преку Metro Rail (www.metro.net), Metrolink (www.metrolinktrains.com) или Amtrak (www.amtrak.com), со просечни цени $ 6 за еднонасочно патување.


  Со автомобил

  За да стигнете до центарот на Лос Анџелес, од аеродромот, го патете патот 405 на југ пред да се приклучите кон автопат 10 запад. Патувањето обично трае по 30 минути во зависност од сообраќајот.


  Со Такси

  Постои голем такси чин кој се наоѓа надвор од нивото на долните пристигнувања на терминалите. Просечната цена во центарот на Лос Анџелес е помеѓу $ 30-35.


  Лос Анџелес цени

  Летање до Лос Анџелес може да биде неверојатно евтино. Многу големи превозници нудат повратни летови од околу £ 300 (вклучувајќи ги и даноците) кога се работи за специјални понуди (кои се случуваат често во текот на годината, проверете го печатот). Кога резервација случајно, се очекува летот да ве чини околу £ 500 во економијата кога нема промоции се работи.

  Сместувањето во Лос Анџелес, се разбира, е достапно во изобилие, со соби во рака, за да одговараат на сите буџети, вкусови и барања. Локација е важно кога престојувате во Лос Анџелес, сепак, добри хотели се разумно скапи, со просечна централна четири ѕвездичка во центарот на градот што може да ве чини помеѓу £ 150- £ 200 една ноќ. Во корист на изнајмување на автомобили, вие никогаш не сте премногу далеку од сите главни атракции и можете да останете малку надвор од центрите во хотелите со добар квалитет за околу £ 80 - £ 100 за една ноќ.

  Добивање такси во центарот на градот Лос Анџелес, ако сте биле надвор и околу ноќе е евтино. Минималната цена чини околу $ 3 и само $ 2 за секоја милја потоа.

  Лос Анџелес е вистински рај за љубителите на храна, со висококвалитетни јадења од сите страни на светот достапни по неверојатно разумни цени. Автентичен американски ретро-ресторан како Фред 62, кој се наоѓа надвор од Сончевиот појас, нуди одлично искуство за јадење и ќе чини само околу $ 30 по глава - цена која е типична за многу ресторани во Лос Анџелес.

  Разглед на Лос Анџелес


  • Холивуд Булеварот на славните
  • Кинески театар на Грауман
  • Mulholland Drive
  • Музејот на Гети
  • Венеција Брег Океан пред одење
  • Грифит опсерваторија
  • Грифит парк
  • Paramount Studios
  • Универзална Studios
  • Warner Brothers Studios

  Холивуд Булеварот на славните

  Одење по холивудскиот булевар, Холивудската патека на славата веднаш се препознава кога ќе ги видите познатите златни ѕвезди по тротоарот во кој се споменуваат некои од вистинските велики на светот на славните и минатото и сегашноста. Од 1960, над 2200 познати личности се почестени, со нивното име во центарот на бронзената теразо ѕвезда. Овде ќе ги видите познатите имиња како што се Џејмс Дин, Марлон Брандо, Елвис Присли, Џин Аури, Еди Марфи Џон Ленон - практично оние кои се на сцената и на екранот, кои направија значаен белег во светот. Ако сте среќни - можеби ќе бидете таму во време кога личност е лично инаугурирана кон Walk of Fame. Можете да го проверите распоредот на сите идни индукти преку Холивудската стопанска комора на 001 323 469 8311.
  www.hollywoodchamber.net, Булевар Холивуд.

  Кинески театар на Грауман

  Граманскиот кинески театар е без сомнение еден од најголемите обележја на Холивуд. Отворен во 1927 од истоимениот промотор во 1927, оригиналниот театар беше домаќин на разни сцени, а потоа и на првите филмски премиери во светот. Денес, милиони посетители доаѓаат да го видат својот познат влез, каде што повеќе од ѕвездите 160 ја поставија својата рака / стапалки и потписи во бетон - сега позната и меѓународно признаена традиција. Очекуваме да ги видиме трагите на таквите ѕвезди како Мерилин Монро, Френк Синатра, Џинџер Роџерс, Пол Њумен и Хемфри Богарт. Понеобичен отпечаток може да се најде на фасцинацијата на навивачите на "Војна на ѕвездите" во форма на тркала на R2-D2. Киното е сè уште активно, покажувајќи модерни и класични филмови.
  www.manntheatres.com/chinese 6925 Холивуд бул., тел: 001 323 464 8111
  Кино билети: $ 11

  Булеварот Малхоланд

  Само оние кои ќе ги добијат наградите за изнајмување на автомобили може да го намалат овој познат авенија - поставување на безброј количини на сцени од филмови, што исто така им дава можност на неверојатни погледи на градот.

  Музејот на Гети

  Овој неверојатен музеј има неверојатна низа уметнички дела и скулптури, вклучувајќи и некои од најпознатите во светот. Изграден во прекрасен италијански мермер и кадифен француски мебел, очекуваат да видат Ирис на Ван Гог (кој го чинеше музејот £ 27m да се здобијат) и работи од како Рој Лихтенштајн, Џоан Миро и Исаму Ногучи. Како и овој прекрасен музеј, жичарницата од паркингот во подножјето на ридот е прекрасна, овозможувајќи ви да заземете прекрасни погледи низ Лос Анџелес.
  www.getty.edu 1200 Гети Центар Д-р, Тел: 001 310 440 7300
  слободен прием

  Венеција Брег Океан пред одење

  Ниту една посета на Лос Анџелес не можеше да биде комплетна без посета на боемскиот рај на Венеција Бич. Помеѓу бројни улични изведувачи, мускули, бикини облечени жени и моторџии, одат по овој непогрешлив дел од Калифорнискиот брег - еднаш закачам за познати британски писатели како Џек Керуак, Ален Гинсберг, Вилијам С. Бароуз и многу други.
  www.venicebeach.com Венеција булевар.

  Грифит опсерваторија

  Познат од филмот Бунтовник без причина, бронзените куполи на Грифит опсерваторијата се значајни обележја на Холивуд Хилс, бидејќи се изградени во 1935. По обемниот проект за реставрација завршен во 2006, проекцијата "Центар на универзумот" прикажана во седиштето на 300 седиште е едноставно неверојатно, покажувајќи планети и ѕвезди кои се скриени од човечкото око. Опсерваторијата, исто така, содржи повеќе од 60 простор и експонати поврзани со астрономијата. Посетата е вредна за патување сам за страшни погледи низ Лос Анџелес.
  www.griffithobservatory.org 2800 Е. Опсерваторија Rd, Тел: 001 213 473 0800
  Возрасни £ 7, деца $ 3.


  Грифит парк

  Покривајќи 4107 хектари, Грифит е најголемиот урбан парк во цела САД. Во паркот ќе најдете означени патеки, јавање, голф, пливање, возење велосипед и многу места за пикник. Паркот, исто така, вклучува Лос Анџелес зоолошка градина и Музеј на американскиот запад. Лос Анџелес зоолошката градина (отворена во 1966) е една од најдобрите Америка. Иако е помал од огромниот зоолошката градина во Сан Диего, има многу фантастични куќишта и животни внатре, вклучувајќи го и фантастичниот изложбен салон на Горела Силвербек, шумски шимпанза, шоуто Светот на птиците и живеалиштето на Лав Клипови. Музејот на Американскиот Запад содржи преку 78,000 артефакти кои ги слават филмовите поврзани со каубојците и животот на оние што всушност живееле од "Дивиот Запад".

  Лос Анџелес зоолошката градина: www.lazoo.org, Грифит парк, 5333 зоолошката градина д-р Тел: 001 323 644 4200
  Возрасни $ 10, деца $ 5.

  Музеј на Американскиот Запад: www.autrynationalcenter.org, Грифит Парк, 4700 Западное наследство
  Возрасни $ 9, деца $ 3.


  Paramount Studios

  Неверојатно, Paramount е единственото големо филмско студио што остана во центарот на Холивуд, но веројатно е најизразено во целиот свет. Посетителите можат да одат на двочасовна турнеја на објектите на студијата, што ќе ве однесе на зад сцената поглед на вистински жив, работен филмски сет, телевизиски објекти и звучни станици, иако вие ќе бидете во можност да го стори тоа кога камерите не се тркалаат. Сепак, многу посетители можат да видат светски познати личности од малиот и сребрениот екран, ако нивниот тајминг е случајен.
  www.paramount.com, 5555 Melrose Ave. Тел: 001 323 956 1777
  Прием од претходна резервација само: $ 35.


  Универзална Studios

  Далеку, еден од најголемите и најпознатите тематски паркови во светот. Секоја година се додаваат нови и возбудливи филмови поврзани со веќе неверојатна колекција. Студиите се уште се активни, со тоа што многу ТВ емисии и филмови се снимаат на локации на дневна основа. Најголемите атракции во паркот во моментов се новата емисија за Симпсонови, како и Шрек, како и студиската турнеја, каде што се снимени популарни ТВ-емисии како Очајни домаќинки и филмот "Војна на световите" на Том Круз.
  www.universalstudioshollywood.com, 100 Universal City Plaza. Тел: 001 1800 8648 37725
  Различни различни цени за влез во зависност од должината на посетата и бројот на лица во група (видете веб-страница за детали).


  Warner Brothers Studios

  Еден од најактивните студиа во светот ги отвора вратите за посетителите за она што тие го нарекуваат "ВИП-турнеја" на објектите. По кратка историја на студијата, туристичките групи се земаат на "колички за голф" низ звучни сцени, работни сетови, занаетчиски продавници (каде се поставуваат сетови) и повеќе активности зад сцената. Додека возите низ студијата, немојте да бидете изненадени да видите светски позната ѕвезда на екранот пред да завршите со турнејата во прекрасниот музеј Варнер Брадерс, кој содржи познати реквизити и артефакти од многу познати филмови.
  www.wbstudiotour.com, 3400 Риверсајд д-р Тел: 001 818 972 8687
  Однапред резервирање, чини $ 42.

  Резиме
  Изнајмување автомобили Лос Анџелес
  Оценка од корисникот
  5 врз основа на 6 гласови
  Вид на услуги
  Изнајмување автомобили Лос Анџелес
  Име на провајдерот
  Carrentalchoice.com - изнајмување на автомобили Лос Анџелес,
  Површина
  Лос Анџелес
  Опис
  Преглед на автомобили во Лос Анџелес.

членовите

Најди повеќе

Престижниот изнајмување на автомобили Лас Вегас

Нашата цел е да се најде на најниската можна цена за ви се изнајмување во САД - Лас Вегас. Ние само се занимаваме со главните компании во САД - Лас Вегас, компаниите за изнајмување автомобили, па можете да бидете сигурни дека ќе живееме до нашето мото, ќе плаќаме помалку, ќе добиеме повеќе. Да ви помогне да го искористите најдоброто од вашиот автомобил во САД - Лас Вегас, ...

продолжи да читаш

Последните минути за изнајмување на резервации за автомобили

Наоѓањето на изнајмување на автомобили во последен момент може да биде многу тешко понекогаш кога ќе патувате до аеродромот или одите во друга земја. Најдобрата опција е да користите Car Rental Mobile App за да резервирате вашиот автомобил онлајн кога патувате, во такси што оди на аеродром или чекате на аеродромот за вашиот лет. Резервација во последен момент може да биде ...

продолжи да читаш

Најпрометните аеродроми во светот

Патници Атланта (ATL) 101.4 милион Пекинг (PEK) 89.9 милион Дубаи (DXB) 78 милион Чикаго (ORD) 76.9 милиони Токио (ХНД) 75.3 милиони Лондон (LHR) 74.98 милиони Лос Анџелес (LAX) 74.93 милиони Хонг Конг (HKG) 68.2 милиони Париз (CDG) 65.7 милион Далас / Форт Ворт (DFW) 64 милиони Извор: Совет на аеродроми Меѓународен прелиминарен извештај

продолжи да читаш

Совети за избор на изнајмување на аеродромот Аликанте-Елче

Кога ќе изнајмите автомобил на аеродромот во Аликанте, бидете сигурни дека знаете што е најдобрата компанија за користење за услугата за изнајмување на автомобили може да ги проверите сите услови меѓу понудите пред да патувате во Аликанте Шпанија. За подобри и поевтини договори за долгорочни имот, однапред резервирајте од дома. Овие денови, повеќето од нас започнуваат нашето пребарување на ...

продолжи да читаш