Car Rental Aeroporti i Barcelonës

Me qira të lirë në Barcelona aeroport

Pse të përdorni makinën me qira në aeroportin e Barcelonës?

 • Kurseni kohë dhe para kur vizitoni / udhëtoni rreth qytetit të Barcelonës
 • Lehtë të lëshoni makinën tuaj në një vend tjetër
 • Gëzojnë oferta të mrekullueshme kur e rezervoni Me qira e aeroportit të Barcelonës Online
 • Me një makinë me qira në Barcelonë, ju mund të shihni vendet më të mira të qytetit dhe ju mund të shkoni në plazhet mesdhetare.
 • Ne ofrojmë Car Rental pa shpenzimet e anulimit ose pagesat e fshehura.

Udhëzuesi Ndërkombëtar i Udhëtimit Barcelona

Pushimet spanjolle renditen ndër më të njohurit për pushuesit britanikë - mbi 12 milion prej nesh kokë atje çdo vit! Ne ndërtojmë mijëra marrëveshje me makina me qira për klientët tanë që vizitojnë të gjitha zonat e vendit, nga ata që kanë nevojë për transport për të vizituar plazhet dhe qytetet e Kosta del Sol, për ata që kanë nevojë për rrota të tyre për të udhëtuar midis vendpushimeve të skive në Pyrenees.

Driving në Spanjë është shumë e drejtpërdrejtë. Në përgjithësi, rrugët janë të mira dhe shumë më pak të mbingarkuara se ato në shtëpi. Megjithatë, ka disa ligje dhe tregues të përgjithshëm që duhet të keni parasysh para se të merrni me qira një makinë Barcelona - këtu është ajo për të parë:

Car Hire Barcelonë Spanjë Driving Law:

 • Shkoni në anën e djathtë të rrugës.
 • Përdorimi i një telefoni celular të mbajtur me dorë gjatë vozitjes është i paligjshëm.
 • Brezat e sigurisë janë të detyrueshme për të gjithë pasagjerët. Fëmijët nën moshën 12 duhet të udhëtojnë në anën e pasme nëse nuk kanë një vend të përshtatshëm fëmijësh dhe kështu duhet që çdo pasagjer nën 135cm të jetë i gjatë. Nëse keni nevojë për vende përforcuese, thjesht kërkoni ato kur bëni rezervimin tuaj të qirasë dhe ne do t'i rregullojmë ato për ju.
 • Është një kërkesë ligjore për të kryer një jelek të dukshmërisë në makinën tuaj, por kjo do të sigurohet nga kompania juaj e qirasë - ju nuk do të duhet të paketoni tuajin!
 • Pika ligjore / kufizimi i makinës në Spanjë është 0.5mg e alkoolit për mililitër të gjakut që është më i ulët se kufiri i Mbretërisë së Bashkuar të 0.8. Është me të vërtetë e lehtë të kalosh këtë kufi, kështu që është më mirë të shmangësh alkoolin krejt kur ke ndërmend të përzësh - autoritetet marrin pije shumë seriozisht dhe dënimet mund të jenë të rënda.
 • Kufijtë e shpejtësisë monitorohen nga afër edhe nga autoritetet, dhe radarët janë në përdorim në të gjithë vendin. Kufijtë e shpejtësisë janë:

Autostrada: 120km / h (74mph)

Rrugët e hapura: 90-100km / h (55-62mph)

Qytete: 50km / h (31mph)

Thyerja e tyre është një shkelje e rëndë dhe shoferët mund të gjobiten në vend për shpejtimin në mënyrë të ngadalësojnë dhe të marrin atë më lehtë - ju jeni në pushime!

 • Dështimi për të përdorur tregues në autostradë është një shkelje e trafikut dhe gjithashtu mund të fitoni një gjobë në vend. Nëse ju merrni një gjobë për ndonjë gjë, kërkoni lëshuesin për një faturë.

Me qira një makinë Barcelona Aeroporti Udhëzime të Përgjithshme:

 • Varësisht se si planifikoni të kaloni pushimet tuaja, mund të keni nevojë për një skitë për ski për të kryer pajisje sportive të dimrit. Na tregoni se çfarë keni nevojë kur të rezervoni makinën tuaj dhe ne do të sigurohemi që është e organizuar për ju.
 • Autostrada njihen si 'Autopista' dhe rrugët me pagesë njihen si 'Autopista de Peajes' - mbajnë disa para me vete për çdo taksë.
 • Bartni lejen tuaj, ID, dokumentet e qirasë dhe të sigurimit me ju në çdo kohë. Nëse keni aksident, merrni detajet e çdo shoferi tjetër të përfshirë dhe e raportoni menjëherë te siguruesi juaj.
 • Nëse keni nevojë, numri i shërbimeve emergjente në Spanjë është 112.

Ritmi përgjithësisht është hedhur prapa në Spanjë, kështu që të kënaqeni me makinën dhe nëse merrni ndonjë këshilla tjetër ose zbuloni ndonjë rregulla rrugore që ne nuk kemi shënuar tashmë, ju lutemi na tregoni dhe ne do t'i shtojmë ato në këtë udhëzues. Keni një udhëtim të mrekullueshëm! info@carrentalchoice.com

Aeroporti Barcelona-El Prat

Aeroporti Barcelona-El Prat është një aeroport ndërkombëtar i vendosur 12 km në jugperëndim të qendrës së Barcelonës, Spanjë.

Adresa: 08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, ​​Spanjë
Kodi: BCN Lartësia: 3.8 m
Pronar: ENAIRE
Telefon: + 34 902 40 47 04
Provinca: Provinca e Barcelonës

Aeroporti i Barcelonës

Top Aeroporti Noleggio me qira në Spanjë:

Makina me qira Alicante Airport