Makinë me qira në Gran Canaria

Gjej të lirë me qira një makinë në Gran Canaria

Marrja e një makine në Gran Canaria

1. Playa del Ingles

Nëse keni nevojë për një pushim, disa ditë me diell, plazhe me rërë dhe valë surfable në një vend të zënë dhe të gjallë, që ka shumë aktivitete, dyqane dhe restorante, atëherë kjo pikë vlen për një vizitë.

ku të parkoj?

Parkimi me pagesë dhe ekspozitë është në dispozicion në të gjithë qytetin, qoftë në rrugë, ose në parqet e makinave të qendrës tregtare.

2. Cenobio de Valerón

Kush nuk i pëlqen të shohë një shpellë në pushime? Në këtë faqe, ju merrni për të parë në ndonjë nga 290 që janë gdhendur në fytyrën e shkëmbit të Luginës Calazebo. Nga këtu, përveç një depërtimi në historinë e Gran Canaria, ju do të merrni pamje spektakolare nëpër male dhe vijën bregdetare të saj.

ku të parkoj?

Ndërsa fikni autostradën kryesore GC-2 nga Guia, faqja është e qartë dhe me parkun e lirë.

3. Anfi Tauro Golf

Vendndodhja e këtij kursi e bën të papërmbajtshëm lojtarin. Vendosni klubet tuaja në çizmën e makinës me qira, ndizni radion, hidhni dritaren dhe kapni erën në rrugën tuaj në këtë vend në bregdet. Lojtarët mund të shikojnë nga deti dhe të ndjehen sikur ata vërtet janë larguar nga të gjitha, vetëm të jenë të kujdesshëm pikëpamja nuk ju largon goditjen tuaj.

ku të parkoj?

Free Parking është në dispozicion në kurs

4. Sioux City

Yeehaw! Thirrja e një kauboj mund të mos jetë ajo që ju do të prisni për të dëgjuar në një nga Ishujt Kanarie, por pluhuri off spurs tuaj, don kapelën tuaj kauboj dhe mosey në poshtë në qytetin e Sioux vetëm jashtë Playa del Aguila. Ndërtuar fillimisht si një grup filmi, ky qytet Wild West është tani një vend për shfaqje, ngrënie dhe madje edhe një kopsht zoologjik zvarranikësh, të cilat janë të hapura deri në mbrëmjen e vonë.

ku të parkoj?

Të gjitha makinat me qira ose kuajt mund të parkohen jashtë hyrjes së parkut.

5. Masplomas Cinema Moonlight

Ka diçka vërtet të veçantë për të qenë në gjendje të rrokulliset në një shtrat, duke parë një film nën yje në një mbrëmje të butë. Duke shfaqur dy filma një natë dhe duke ofruar shërbimin e plotë të kamerierëve, Maplomas Cinema bën për një natë relaksuese dhe unike gjatë pushimeve.

ku të parkoj?

Parkimi është në dispozicion jashtë kinemasë

Vende të Qira një makinë në Gran Canaria

1. Roque Nublo

Një nga monumentet më të famshme dhe më të larta në të gjithë ishullin. Ky vend i lashtë i adhurimit është një rritje relativisht e lehtë pasi ju keni marrë makinën me qira deri pjesën më të madhe të rritet. Është e vlefshme për pikëpamjet e vetme, merrni aparatin tuaj.

si të arrish atje?

Nga aeroporti, ndiqni autostradën GC-196 në brendësi deri sa të bëhet autostrada GC-120. Qëndroni në këtë rrugë deri sa të ndahet, dhe të merrni GC-130, e ndjekur nga GC-600 e cila do të shenjësohet si Roque Nublo. Parkimi është në dispozicion atje.

2. Palmitos Park

Me sa duket që buron nga askund, është kjo parajsë e kafshëve në kodrat e jugut. Me kopshte dhe pamje spektakolare deri në oqean, ky vend është një oazë e vërtetë. Merrni familjen për të parë delfinët, meerkatët, amfibët dhe zogjtë ekzotik - është e këndshme për të marrë frymë ajri të pastër nga turmat në qytet.

si të arrish atje?

Nga Maspalomas në bregun jugor, të marrë autostradën GC-503 në veri për 8 milje dhe pastaj të marrë një të majtë, duke ndjekur shenja për në park.

3. Firgas

Ky qytet i vogël në veri të ishullit njihet si Ballkoni i Veriut. E vendosur lartë në male, ju mund të merrni një pamje mahnitëse të ishullit para jush, pasi ajo zbret në bregun verior dhe Oqeanin Atlantik. Nëse pamja nuk është mjaft freskuese, merrni një shishe Firgas Water që vjen nga një burim mineral vetëm jashtë qytetit dhe është shishe këtu.

si të arrish atje?

Nga aeroporti, merrni autostradën GC-1 në veri të Palma, pastaj ndiqni GC-2 përgjatë bregut verior. Merrni një të majtë kur shihni GC-20 në Arucas shenjat dhe ndiqni shenjat për Firgas nga atje.

4. Rezerva Detare e El Cabron

Nëse nxehtësia merr shumë, qetësohem me një vizitë në pikat e nxehta të zhytjes së Stingray Cave dhe Barracuda Point vetëm jashtë bregdetit juglindor nga Arinaga. Transporti nga pikat e zhytjes është në dispozicion nga operatorë të ndryshëm përgjatë bregdetit - siç janë të gjitha pajisjet e scuba që ju nevojiten. Dyqani rreth për marrëveshjen më të mirë.

si të arrish atje?

Nga aeroporti, drejtohuni në jug të Autovia Las Palmas Puerto Rica. Dalja në kanalin e Calle dhe ndiqni këtë rrugë deri në bregdet. Operatorët do të jenë të lehtë për të gjetur atje.

Pushimet Romantike për Çiftet në Gran Canaria

Nëse jeni duke planifikuar një pushim të plotë për dy javë, një fundjavë të shpejtë ose edhe një muaj mjalti, ka shumë mënyra për të shijuar një kohë romantike me atë që e doni në këtë Kanarie. Merrni një makinë me qira në Gran Canaria, ngarkoni një CD të këngëve tuaja të preferuara, hidhni në hije tuaj dhe shkoni për të shijuar ndonjë nga këto aktivitete të nxehta për dy:

Emocion-kërkuesit

Për twosomes energjike ose aventureske, ekziston një gamë e gjerë aktivitetesh në të gjithë ishullin. Nëse keni ndërmend të bëni më së shumti ujërat e ngrohta dhe të qarta të Atlantikut, atëherë ju keni mundësi për të shfletuar, zhytur në skuba, rrëshqitje në ajër, jet-ski, parascend ose madje mbani këmbët tuaja të thata me një vend të lundrimit ose në det të thellë peshkimi. Por, nëse kjo nuk e noton varkën tuaj - kështu që mund të flisni, mund të shkoni në brendësi për të shkuar në ngjitje shkëmbore dhe kanionesh, apo në malet e veriut për t'u ngjitur, për t'u abetuar, ose thjesht për t'u bashkuar me nervozizëm mbi skajet e shkëmbinjve si valët rrëzohen kundër shkëmbinjve poshtë teje. Përtej kësaj, mund të marrësh biçikleta dhe kuaj ose edhe të shkosh për një udhëtim në një deve rreth bregut të ishullit ose në brendësi të thyer.

ecje

Nëse këto aktivitete ju kanë nxjerrë jashtë ose thjesht dëshironi të gjeni mënyra më relaksuese për të kaluar një kohë së bashku, ju nuk mund të gaboni me një shëtitje të thjeshtë, me dorë në dorë përreth pamjeve. Nëse doni njëfarë intimiteti, kreu një shëtitje në mes të dunave të rërës përgjatë bregdetit ose vizitoni Jardín Botánico, një kopsht i madh në Lindjen e Veriut që ka një përzgjedhje të bimëve nga secila prej ishujve Kanarie në shfaqje. Secila nga qytetet dhe fshatrat e ishullit vlen të vizitojë një dyqan për dyqanet, tregjet, kafenetë dhe galeritë. Por nëse shkoni në Agüimes mund të eksploroni shpella të lashta, të cilat janë shndërruar në shtëpi, restorante dhe kishë. Natyrisht, mund ta çoni menjëherë faktorin e romancës duke ecur kudo në lindjen e diellit, në perëndim të diellit, ose nën qiellin e mbushur me yje, të mbushur me yje.

Pa dyshim, ju mund të blini darkë shumë më shumë në ishull! Por, ku do të ishte më romantike? Ju mund të ngarkoni makinën me një batanije, një ushqim të mirë dhe të shkoni në një vend të izoluar në vetvete, ose të merrni kohën tuaj për të marrë frocked në hotelin tuaj dhe pastaj të bëjë rrugën tuaj në një nga këto vende atmosferike:

Casa Montesdeoca, Las Palmas:

E vendosur vetëm një gur i hedhur nga oqeani, ky restorant ndodhet në oborrin e një 16th shekulli tregtar dhe është i mbushur me pëllëmbë dhe bimë ekzotike. Është komod, intime dhe ofron një përzgjedhje të enëve klasike spanjolle të përgatitura me dashuri.

Restorant La Aquarela, Patalavaca:

Ky restorant mblidhet drejtë në bregdet dhe ka tapiceri në natyrë me pamje në oqean. Ai krenohet me ofrimin e përbërësve dhe enëve tradicionale. Gëzojnë tapas shërbyer me një kthesë moderne, gustator në rrethinat candlelit.

Grill Kosta Mar, Porto Riko:

Kjo biznes familjar shkon milje ekstra për t'ju ofruar një mirëseardhje të ngrohtë në restorantin e tyre të vogël në portin Puerto Riko dhe specializohet në enët e prodhimeve të detit të freskëta të cilat janë sjellë nga peshkatarët vendas ditën që ha.

A keni qenë në një pushim romantik në Gran Canaria apo ndoshta keni pasur edhe një romancë pushime ndërsa keni qenë atje ?! Çfarë pikat e nxehta apo aktivitetet do të rekomandonit? Do të donim të dëgjonim për to!

Lidhje të dobishme:

Car Rental Aeroporti i Barcelonës

Car Hire në Alicante Airport