Car Rental në Los Anxhelos

Gjej me qira të lirë në Los Anxhelos


  Car Rental Los Angeles është thelbësore në qoftë se ju keni një familje të madhe ose dëshironi të shihni pjesën më të madhe të këtij qyteti të madh dhe zonat përreth. Me carrentalchoice.com ju mund të rezervoni makinën me qira në Los Anxhelos online dhe ruani deri në 10% pa ndonjë ndryshim dhe asnjë tarifë anulimi.

  Ne ofrojmë makinë me qira të lirë në një gamë të gjerë të automjeteve që shkojnë nga makina e vogël ekonomike në të mëdha dhe luksoze me qira. Shumica e automjeteve janë automatike, por ju mund të gjeni manualin me disa furnizues të makinave. Nëse jeni një grup i madh ju mund të vlerësoni se ne ofrojmë vendbanim 7, dhe njerëzit 9 vendës dhe për grupe më të mëdha është e mundur të gjeni 12 seater minivans.

  "Car Hire Los Anxhelos në normat e zbritur me JO Canellation, No Amendamenti dhe No Credit Card pagesa. Ruaj deri në 10% në internet "

  Kërkoni Online

  Përdorni formularin online të kërkimit për të kërkuar për makinat me qira në dispozicion në Los Anxhelos. Thjesht plotësoni detajet poshtë titullit Car Hire Los Angeles Kërkoni në të djathtë dhe klikoni librin tani. Kjo do t'ju çojë në një faqe rezultati që tregon makinat në dispozicion.

  Kërkesat e Car Rental

  Si në shumicën e destinacioneve të gjithë shoferët do të duhet të jenë të moshës 21 ose më shumë, të mbajnë një patentë shoferi të vlefshëm dhe kartën aktuale të kreditit. Ju gjithashtu do të duhet të merrni me vete autentikën e makinave me qira të marrë pas prenotimit dhe pasaportës suaj. Nëse jeni të moshuar 23 ose nën 25 na kontaktoni për të mësuar më shumë rreth shtojcave të shoferëve të rinj.


  Këshilla në Los Anxhelos

  Los Anxheles, ndryshe i njohur si LA, është qyteti më i madh i Kalifornisë dhe i dyti më i madh në SHBA. Emri i saj "Qytet i Engjëjve" është shtëpia e atraksioneve turistike të njohura si shenjë e kodrës së Hollivudit, Observatori Griffith dhe Sallën e Koncerteve të Walt Disney.

  Duke qenë një nga qytetet më të vizituara të Kalifornisë, është një nga destinacionet kryesore të Carrenatlchoice. Zgjedhja e Car Rental ofrojnë zbritje të makinave me qira në Los Anxhelos, si dhe vende të tjera 6,000 në mbarë botën.

  Megjithëse keni shumë pak gjasa që të hasni një tërmet, Los Anxhelos i është nënshtruar atyre në të kaluarën. Në këtë ngjarje tejet të vështirë që ndodheni, ju këshilloheni të 'rrokni dhe mbuloni', duke qëndruar aty ku jeni gjatë dridhjeve kur jeni në shtëpi përpara se të eksploroni jashtë. Ndërtesat dhe strukturat janë projektuar në Los Anxhelos për t'i bërë ballë një tërmeti që ndodh brenda qytetit megjithatë.

  Shumica e zonave turistike rreth Los Anxhelos konsiderohen të jenë 'të sigurta', përfshirë Hollywood, Westwood, Beverly Hills dhe Downtown LA. Megjithëse qyteti konsiderohet ende si një nga më të mirët në Shtetet e Bashkuara, disa pjesë të qytetit gjatë natës duhet të trajtohen me kujdes gjatë natës, veçanërisht nëse qëndrojnë jashtë zonave të banimit jashtë qendrës, ku aktiviteti i bandave është i përhapur.

  Të marrësh me qira një makinë. Pse? Los Anxhelos dhe të gjitha atraksionet e saj janë të shpërndara mirë nëpër pjesë të ndryshme si në dhe përreth qytetit. Marrja me qira e makinave është thelbësore nëse doni të përfitoni maksimumin nga vizita juaj.

  Pak një kostum not dhe gjëra për plazh. Edhe pse Los Anxhelos është një metropol zvarrisës, ajo është gjithashtu në posedim të disa shtrirjeve të bukura të vijës bregdetare. Plazhi Zuma në fund të veriut të Malibu është thjesht mahnitës, po ashtu San Onofre në majën jugore të Orange County. Të gjitha ofrojnë aktivitete të shumta të sporteve ujore dhe shfletim të shkëlqyer. Shumë plazhe arrihen lehtësisht nga rruga përmes autostradës 1.

  Car Rental Aeroporti i Los Anxhelosit

  Udhëtimi në Los Angeles

  Udhëtimi në / nga Los Anxhelos

  Me aeroplan

  Los Anxhelos është shërbyer nga gjashtë aeroporte të mëdha, të cilat përfshijnë LAX-në e pestë në botë. Megjithëse shërbehet nga një numër i aeroporteve, vetëm LAX ofron fluturime në / nga Londra në Britani të Madhe nëpërmjet katër transportuesve kryesorë ndërkombëtarë.


  LAX (Aeroporti Ndërkombëtar i Los Anxhelosit)


  • Air France - Londër Heathrow.
  • British Airways) - Londër Heathrow.
  • United Airlineswww.united.com) - Londër Heathrow.
  • Virgin Atlantic (www.virgin-atlantic.com - Londër Heathrow.

  Marrja në qendër të qytetit Los Angeles nga LAX


  By Bus

  Aeroporti LAX ka terminalin e vet të autobusit në parkingun C (i arritshëm me autobus falas, i cili shërben vetëm në aeroport). Një numër i kompanive të ndryshme të autobusëve ofrojnë shërbime në / nga terminali i aeroportit dhe në qendër të qytetit Los Anxhelos, megjithatë më e lirë dhe më efektive nga këto është Metro Bus (numri 42 dhe 42a) që shërbejnë në aeroport dhe në qytet, duke kushtuar rreth £ 1.50 per të vetme dhe të lënë çdo minutë 15. Udhëtimi zgjat mes minutave 25 dhe 45 në varësi të trafikut.


  By Train

  Union Station në Los Angeles është i arritshëm duke marrë trenin nga LAX dhe duke udhëtuar në qytet nëpërmjet Metro Rail (www.metro.net), Metrolink (www.metrolinktrains.com) ose Amtrak (www.amtrak.com), me çmime mesatare $ 6 për një udhëtim me një drejtim.


  Nga Car

  Për të hyrë në qendër të qytetit LA nga aeroporti, merr rrugën 405 në jug para se të bashkohet në perëndim Interstate 10. Udhëtimi zakonisht merr minuta 30 në varësi të trafikut.


  By Taksi

  Ekziston një gradë e madhe taksi e vendosur jashtë nivelit të ulët të ardhjeve të terminaleve. Çmimi mesatar në qendër të Los Anxhelosit është midis $ 30-35.


  Çmimet e Los Anxhelosit

  Fluturimi në Los Angeles mund të jetë jashtëzakonisht i lirë. Shumë transportues të mëdhenj ofrojnë fluturime të kthimit nga rreth £ 300 (duke përfshirë taksat) kur ofrojnë oferta speciale (që ndodhin shpesh gjatë vitit, kontrolloni shtypin). Kur rezervoni rastësisht, presin që një fluturim t'ju kushtojë rreth £ 500 në ekonomi kur nuk zhvillohen promovime.

  Akomodimi në Los Anxhelos është natyrisht i disponueshëm me bollëk, me dhoma në dorë që i përshtaten të gjitha buxheteve, shijeve dhe kërkesave. Vendndodhja është e rëndësishme kur të qëndrosh në Los Anxhelos, megjithatë, hotelet e mira janë mjaft të shtrenjta, me një dhomë mesatare prej katër yje në qendër të qytetit që ka gjasa t'ju kushtojë në mes të £ 150- £ 200 një natë. Me përfitimin e marrjes me qira të automjetit nuk jeni kurrë shumë larg nga të gjitha atraksionet kryesore dhe mund të qëndroni pak jashtë zonave në qendër të qytetit në hotele me cilësi të mirë për rreth njëqind herë në natën e 80 - £ 100.

  Getting taksi në qendër të qytetit LA nëse keni qenë jashtë dhe rreth gjatë natës është i lirë. Çmimi minimal kushton rreth $ 3 dhe vetëm $ 2 për çdo milje pas kësaj.

  Los Anxhelos është një parajsë e vërtetë për të dashuruarit e ushqimit, me enët me cilësi të lartë nga të gjitha anët e globit në dispozicion në çmime shumë të arsyeshme. Një restorant autentik retro amerikan, si Fred 62, vetëm jashtë Sunset Strip bën për një përvojë të mrekullueshme ngrënieje dhe do të kushtojë vetëm rreth $ 30 për kokë - një çmim tipik për shumë nga qendrat e ngrënies turistike të Los Anxhelosit.

  Los Angeles Sightseeing


  • Hollywood Walk of Fame
  • Teatri kinez i Grauman
  • Mullholland Drive
  • Muzeu Getty
  • Ecja e Frontit të Oqeanit në Venecia Beach
  • Observatori Griffith
  • Griffith Park
  • Paramount Studios
  • Universal Studios
  • Warner Brothers Studios

  Hollywood Walk of Fame

  Duke ecur përgjatë Bulevardit të Hollivudit, Walk of Fame në Hollivud është menjëherë i dallueshëm kur të shihni yjet e artë të famshme përgjatë trotuarit për të përkujtuar disa nga të mëdhenjtë e vërtetë të botës së famshëm si të kaluarën ashtu dhe të tashmen. Që nga 1960, mbi 2200 të famshëm janë nderuar, me emrin e tyre në qendër të një ylli bronzi të terzoit. Këtu do të shihni emra të famshëm të përkujtuar si James Dean, Marlon Brando, Elvis Presley, Gene Autry, Eddie Murphy John Lennon - praktikisht kush është ai i skenës dhe ekranit që kanë bërë një shenjë të rëndësishme në botë. Nëse je me fat - mund të jesh aty në një kohë kur një person i famshëm atje është duke u përurur në Walk of Fame. Ju mund të kontrolloni orarin e çdo të ardhme të induktuar nëpërmjet Dhomës së Tregtisë të Hollivudit në 001 323 469 8311.
  www.hollywoodchamber.net, Bulevardi Hollywood.

  Teatri kinez i Grauman

  Teatri Grauman Chinese është pa dyshim një nga monumentet më të mëdha të Hollivudit. Hapur në 1927 nga promotori eponymous në 1927, teatri origjinal priti një shumëllojshmëri të shfaqjeve skenike dhe pastaj premiera e parë e filmit në botë. Sot, miliona vizitorë vijnë për të parë hyrjen e saj të famshme, ku më shumë se yjet e 160 kanë vendosur dorën / gjurmët e këmbëve dhe nënshkrimet në beton - tani një traditë e njohur dhe e njohur ndërkombëtarisht. Presin të shohin gjurmët e yjeve të tilla si Marilyn Monroe, Frank Sinatra, Ginger Rogers, Paul Newman dhe Humphrey Bogart. Një gjurmë më e pazakontë mund të gjendet në magjepsjen e tifozëve të Star Wars në formën e kornizave të R2-D2. Kinema është ende aktive, duke shfaqur filma moderne dhe klasike.
  www.manntheatres.com/chinese 6925 Hollywood Blvd, tel: 001 323 464 8111
  Bileta kinema: $ 11

  Mulholland Drive

  Vetëm ata që korrin shpërblimet e makinave me qira mund të rrëzojnë këtë rrugë të famshme - vendosjen për një sasi të panumërta të skenave të filmave, e cila gjithashtu i hap rrugë pikëpamjeve të pabesueshme të qytetit.

  Muzeu Getty

  Ky muze i pabesueshëm krenohet me një koleksion të paimitueshëm të veprave të artit dhe skulpturave duke përfshirë disa nga më të famshmet në botë. I veshur me mermer të bukur italian dhe mobilje prej pelushi në frëngjisht, presin të shohin Irises Van Gogut (që i kushtojnë muzeut 27m për të blerë) dhe punon si Roy Lichtenstein, Joan Miro dhe Isamu Noguchi. Si dhe ky muze awesome, teleferik nga parku makinash në bazën e një kodre është madhështore, duke ju mundësuar të merrni pamje të mrekullueshme në Los Anxhelos.
  www.getty.edu 1200 Qendra Getty Center, Tel: 001 310 440 7300
  Pranimi falas

  Ecja e Frontit të Oqeanit në Venecia Beach

  Asnjë vizitë në Los Anxhelos nuk mund të jetë e plotë pa vizituar parajsën Bohem të Venice Beach. Midis interpretuesve të shumtë të rrugëve, muskujve, bikini dhe bikere, ecin përgjatë kësaj bregdeti të panjohur të bregdetit kalifornias - një herë për hang-out për shkrimtarët e famshme Beat si Jack Kerouac, Allen Ginsberg, William S. Burroughs dhe shumë të tjera.
  www.venicebeach.com Bulevardi i Venedikut.

  Observatori Griffith

  Bëhet i famshëm nga filmi Rebel pa kauzë, kupolat e bronzit të Observatorit Griffith kanë qenë pikë referimi të famshme të Hollivudit që kur u ndërtuan në 1935. Pas një projekti të restaurimit të plotë të përfunduar në 2006, projeksionet e "Qendrës së Universit" të paraqitura në teatrin e karrigen 300 janë thjesht awesome, duke demonstruar planetet dhe yjet që janë të fshehura nga syri i njeriut. Observatori gjithashtu përmban më shumë se 60 hapësirë ​​dhe ekspozita të lidhura me astronomi. Vizita është e vlefshme vetëm për udhëtimin për pikëpamjet e mrekullueshme në të gjithë LA.
  www.griffithobservatory.org 2800 E. Observatori Rd, Tel: 001 213 473 0800
  Të rriturit £ 7, fëmijët $ 3.


  Griffith Park

  Duke mbuluar 4107 akra, Griffith është parku më i madh urban në të gjithë SHBA. Brenda parkut ju do të gjeni shtigje të përcaktuara për ecje, hipur mbi kalë, golf, not, çiklizëm dhe shumë vende pikniku. Parku gjithashtu përfshin Los Anglise Zoo dhe Muzeu i Perëndimit Amerikan. Los Angeles Zoo (e hapur në 1966) është një nga më të mirat e Amerikës. Megjithëse është më i vogël se sa kopshtin zoologjik të San Diegos, ka shumë gardhe fantastike dhe kafshe brenda, duke përfshirë një ekspozitë fantastike "Silverback Gorilla", një "pyll" që përmban shimpanzetë, Bota e Zogjve dhe habitati i liqeneve të detit Lion. Muzeu i Perëndimit Amerikan përmban mbi objekte 78,000 që festojnë filma të lidhura me kauboj dhe jetën e atyre që realisht jetuan 'Perëndimi i egër'.

  Zoo e Los Anglise: www.lazoo.org, Griffith Park, 5333 Zoo Dr. Tel: 001 323 644 4200
  Të rriturit $ 10, fëmijët $ 5.

  Muzeu i Perëndimit Amerikan: www.autrynationalcenter.org, Griffith Park, 4700 Rruga e Trashëgimisë Perëndimore
  Të rriturit $ 9, fëmijët $ 3.


  Paramount Studios

  Çuditërisht, Paramount është e vetmja studio e madhe e filmit e lënë në Hollywood në qendër të qytetit, por është ndoshta më e frikshme në të gjithë botën. Vizitorët janë në gjendje të shkojnë në një turne dy orësh të objekteve të studios, gjë që ju merr për një skenë pas skenave të një filmi të vërtetë, filmi të punës, objekteve televizive dhe tingujve, megjithëse ju do të jeni në gjendje të bëni kështu kur kamerat nuk po lëvizin. Sidoqoftë, shumë vizitorë janë në gjendje të shohin të famshëm të famshëm të botës në ekranin e vogël dhe të argjendtë nëse koha e tyre është e rastësishme.
  www.paramount.com, 5555 Melrose Ave. Tel: 001 323 956 1777
  Pranimi vetëm me prenotim paraprak: $ 35.


  Universal Studios

  Deri tani, një nga parqet më të famshme dhe më të famshme në botë. Rides të reja dhe emocionuese në lidhje me filmat shtohen çdo vit në një koleksion tashmë të pabesueshëm. Studiot janë akoma aktive, me shumë shfaqje televizive dhe filma që filmohen në lokacion në baza ditore. Atraksionet më të mëdha në park tani janë udhëtimi i ri me Simpsons, po ashtu Shrek dhe gjithashtu turneu në studio, i cili ka qenë vendi ku u filmuan shfaqje të njohura televizive si Desperate Housewives dhe filmi Tom Cruise War of the Worlds.
  www.universalstudioshollywood.com, 100 Universal City Plaza. Tel: 001 1800 8648 37725
  Një shumëllojshmëri e çmimeve të ndryshme të hyrjes varësisht nga kohëzgjatja e vizitës dhe numri i njerëzve në grup (shih faqen e internetit për detaje).


  Warner Brothers Studios

  Një nga studiot më aktive në botë hap dyert për vizitorët për atë që ata e quajnë 'Tour VIP' të objekteve. Pas një historie të shkurtër të studiove, grupet turistike merren me "karroca golfi" rreth fazave të shëndosha, grupeve të punës, dyqaneve artizanale (ku vendosen setet) dhe aktiviteteve më pas prapa skenave. Ndërsa shkoni nëpër studiot, mos u habitni kur shihni një yll me famë botërore të ekranit para mbarimit të turneut në Muzeun fantastik të Warner Brothers, i cili përmban proje dhe artefakte të famshme nga shumë filma të famshëm.
  www.wbstudiotour.com, 3400 Riverside Dr. Telefoni: 001 818 972 8687
  Rezervim paraprak, që kushton $ 42.

  përmbledhje
  Car Rental në Los Anxhelos
  Vlerësimi i Përdoruesve
  5 në bazë të 6 vota
  Shërbimi Lloji
  Car Rental në Los Anxhelos
  Emri i ofruesit
  Carrentalchoice.com - Car Rental në Los Anxhelos,
  Zonë
  Los Angjelos
  Përshkrim
  Car Rental Los Anxhelos Rishikimi.

Prestige Car Rental në Las Vegas

Qëllimi ynë është që të gjeni ju çmimet më të ulët të mundshme për makinën me qira USA - Las Vegas. Ne merremi vetëm me kompanitë e mëdha të makinave me qira USA - Las Vegas, kështu që mund të jeni të sigurtë se do të jetojmë deri në moton tonë, do të paguajmë më pak, do të fitojmë më shumë. Për t'ju ndihmuar të bëni më të madhe të SHBA tuaj - Las Vegas me qira e makinave, ...

Vazhdo te lexosh

Njoftime për minutat e fundit të makinave

Gjetja e makinave me qira minutën e fundit mund të jetë shumë e vështirë ndonjëherë kur udhëtojnë në aeroport ose duke shkuar në një vend tjetër. Opsioni më i mirë është që të përdorni Aplikacionin për Makinën e Makinave për të prenotuar makinën tuaj Online kur udhëtoni, në një taksi që shkon në aeroport ose në pritje në aeroport për fluturimin tuaj. Rezervimi i minutës së fundit mund të jetë një ...

Vazhdo te lexosh

Këshilla për zgjedhjen e një qira në Alicante-Elche Aeroportit

Kur merrni me qira një makinë në aeroportin e Alicante sigurohuni që ju e dini se cila është kompania më e mirë për t'u përdorur për një shërbim të makinave me qira ju mund të kontrolloni të gjitha kushtet në mesin e ofertave para se të udhëtoni në Alicante Spanjë. Për marrëveshje më të mira dhe më të lira për Rentals afatgjata, rezervoni paraprakisht nga shtëpia. Këto ditë, shumica prej nesh fillojnë kërkimin tonë në një ...

Vazhdo te lexosh