Car Rental në San Francisko

Kërkoni me qira të lirë në San FranciskoCar Rental në San Francisko me ritme të pabesueshme. Makina me qira e San Franciskos me pak se £ 16 ne dite * dhe shkoje per te pare disa nga pamjet me te mira qe San Francisco California ka per te ofruar.

Makina me qera variojnë nga makina me qira të buxhetit të vogël në 7 vend dhe 9 persona që transportojnë makinat me qira luksoze. Çfarëdo qëllimi juaj kryesor për të udhëtuar në San Francisko të jetë i sigurt për të gjetur një makinë me qira që i përshtaten nevojave tuaja.

Udhëzues për San Francisko

E vendosur në Kaliforni Veriore, San Francisco është një nga qytetet më të famshme në Amerikë. Vendosur në mënyrë ideale në afërsi të shumë qyteteve të mëdha, është një vend popullor nga i cili të fillojë autostradën e famshëm të Bregut Atlantik. Shumë vizitorë zgjedhin të marrin me qira një makinë në San Francisko dhe ta përdorin atë si bazë për të vizituar shumë destinacione të tjera.

Kur merrni me qira një makinë në San Francisko është shumë e lehtë për të vizituar qytete të tilla si Los Anxhelos, Hollywood, Malibu, San Diego, Seattle, Vancouver, Oakland dhe Las Vegas. Makina me qira San Francisco është zgjidhja më e mirë për të parë qytetin e plotë dhe për të vizituar të gjitha vendet e famshme. Zgjedhja e Car Rental, ekspertët në San Francisko makinave me qira shpejt dhe sigurt online.

San Francisko është shtëpia e disa prej monumenteve më të famshme të Amerikës duke përfshirë; Ura e Artë e Portës, Alcatraz dhe makinat e karrocerisë. Shumica e atraksioneve të njohura mund të zbulohen duke marrë me qera një makinë dhe duke ndjekur shenjat për "49 Scenic Drive". Kjo rrugë është planifikuar nga Kryetari i Bashkisë së San Franciskos për të ndihmuar vizitorët të shohin më të mirën e San Franciskos. Ka mjaft mundësi përgjatë rrugës për të ndaluar dhe për të vizituar muzetë dhe atraksionet kulturore.

Historia e San Franciskos është tërësisht e ndërthurur me historinë e Kalifornisë, nga Rush i Artë deri tek Imigracioni dhe Artet. Shumë filma të famshëm si Bullit dhe The Rock janë filmuar në San Francisko dhe kultura e pasur mund të shihet shumë lehtë. Kështjella e madhe e kështjellës më e madhe në botë dhe vreshtat që fitojnë çmimin janë me vlerë të vizitës.

Top 10 vende për të vizituar lehtë me makinën me qira San Francisko

 • Ecni mbi urën e portës së Artë
 • RIde një Cable Car
 • Vizito Rock
 • Shiko Lions Deti
 • Dyqani në Union Square
 • Explore North Beach
 • Ecni nëpër lagjen e vjetër të kinezëve
 • Darka në restorante të klasit botëror
 • Unjoni në natën e San Franciskos
 • Get kulturuar

Pse prenotoni makinën me qira në San Francisko?

Këtu janë disa arsye pse ju duhet të përdorni makinën me qira në San Francisko

 • Më e lirë se blerja e biletave të udhëtimit për të gjithë familjen.
 • Mënyra më e mirë për të marrë rreth dhe për të parë pamjet
 • Mënyra më e lehtë për të udhëtuar në plazhe
 • San Francisko është një qytet i madh dhe ju mund të merrni për të përzënë përgjatë urës së famshme të Artë

Ku mund ta marr makinën time me qira?

Ne kemi vende të shumta në të gjithë San Franciskon ku makinat me qira janë në dispozicion duke përfshirë, Valencia Street, O'Farrell Street, San Francisco Airport, Qendra e konventave dhe të tjerët të ndryshme.

Vendet e San Franciskos

 • Aeroporti i San Franciskos (SFO)
 • San Francisko - 780 Mcdonnell Rd
 • San Francisko - 2001 Market St
 • San Francisko - 45 Charter Oak Ave
 • San Francisko - 4250 Geary Blvd
 • San Francisko - 1600 Mission St
 • San Francisko - 550 Turk St
 • San Francisco - rruga O'Farrell
 • San Francisko - Hyatt Regency Embar
 • San Francisko-Bashkimi i Sheshit
 • San Francisko - Qendra e Konventës
 • San Francisco - Bush Street - Alamo - Dc
 • San Francisko - 1395 Van Ness Ave
 • San Francisco - Rruga 222 Mason
 • San Francisko - Valencia
 • San Francisko - 350 Beach Street
 • San Francisko - 727 Folsom St.
 • San Francisko - 498 Winston Dr
 • San Francisko - 312 8th Street @ Folsom

Kërkesat e San Franciskos për Car Rental

Për makinën me qira në San Francisko ju do të duhet të plotësoni kërkesën minimale të moshës së 21, të mbani një patentë shoferi të vlefshëm dhe një kartë krediti të tanishme. Përveç kësaj, do të duhet të prodhoni pasaportën tuaj ose fotokardin e ID-së kur mbledhni makinën tuaj së bashku anën tuaj të makinave me qira kupon. Ju do të merrni kupon tuaj pas prenotimit të makinave me qira në San Francisko online.

"Makina me qira San Francisco nga sa më pak si £ 16 / $ 13 në ditë! * Kërko në internet për të gjetur makinën tuaj ideale me qira "

Carrentalchoice jo vetëm që ka makinë të lirë me qira në San Francisko, por në të gjithë SHBA. Lexoni më shumë rreth makinës me qira të lirë në SHBA dhe gjeni se pse ofrojmë tarifa të mëdha.


Stadiumi AT & T

Shkoni dhe vizitoni shtëpinë e ekipit të famshme botërore të bejsbollit San Francisco Giants. Ndonëse biletat janë të vështira për t'u arritur (vetëm 500 u shpërndahet publikut të gjerë nëpërmjet llotarisë), ju mund të shkoni në një turne udhëzues të stadiumit dhe sipërmarrjes prapa skenave. Turneu ju çon në kutinë e shtypit, gropat, suitat, dhomat e ndërrimit dhe shumë më tepër.

www.sfgiants.com, Embarcadero, Tel: 415 972 2000.

Të rriturit $ 10, fëmijët $ 6. Hapur çdo ditë përveç ditëve të ndeshjes.


Ishulli i Alcatrazit

Ju do të duhet të arrini 20 minuta para se secila varkë të niset nga Skela e Peshkatarëve për të shkuar në një udhëtim me vizitë në ishullin e famshëm Alcatraz - shtëpi natyrisht në burgun famëkeq të të njëjtit emër. Ishulli është i dukshëm nga Skela e Peshkatarëve kur ju hipni në anije në ishullin ku burgu maksimal i sigurisë hapi dyert e saj për herë të parë në 1934. I rrethuar nga pika të ndara shkëmbore, det të përafërt dhe temperatura të ujit të ftohtë, burgu u konsiderua si plotësisht i arratisur. Ndër të burgosurit më të famshëm ishin gangsterët Al Capone, Robert Stroud (Birdman of Alcatraz), Machine Gun Kelly dhe Alvin Karpis. Burgu u mbyll në 1963 pas një përpjekjeje të largimit në shkallë të gjerë nga kufijtë e saj, megjithëse asnjë trup nuk u gjet më vonë. Në 1969, amerikanët vendas rimarrën ishullin për popullin indian, derisa qeveria ndërmori veprim në 1971 dhe i largoi ato. Turneu interesant dy dhe një gjysmë orësh ju merr përreth ishullit (tani në shtëpi për një shumëllojshmëri të kafshëve të egra) dhe sigurisht vetë burgu, i cili përfshin një udhëtim audio dhe biseda nga udhëzuesit në dorë.

www.nps.gov/alcatraz, (anijet nisen nga Pier 33, Skela e Peshkatarit) Tel: 001 415 981 7625

Të rriturit $ 24.50, fëmijët $ 15.50.


Makinat kabllore të San Franciskos

Çfarë vizite në San Francisko mund të jetë i plotë pa hipur në një nga makinat e famshme kabllore, të cilat rridhnin lart e poshtë kodrat e pjerrëta të qytetit? Makinat kabllore u futën në San Francisko në 1873 tek mrekullia e publikut të gjerë, i cili vështroi me habi se si makinat (secila prej gjashtë tonesh) vrapuan pa motor (ata drejtoheshin në një kabllo çeliku nëpërmjet energjisë elektrike). Çdo teleferik mban rreth 100 njerëz, me dirigjentët në dorë për të ndaluar mbipopullimin e mundshëm, edhe pse duhet të paralajmërohen: Rradhët e deri në dy orë për të bordit janë dukuri të rregullta gjatë muajve të verës.


Coit Tower

Për shkak të kodrave të shumta dhe pikave pozitive, ka shumë vende për të marrë një pamje të pabesueshme të këtij qyteti të mrekullueshëm. Megjithatë, asgjë nuk krahasohet me pikëpamjet e shikuara nga Coit Tower në Top të kodrës Telegraph pranë North Beach. Kjo kullë e rrumbullakët guri ofron panorama unbeatable të vetë qytetit dhe natyrisht San Francisco Bay për një mjedis të përsosur foto.

Telegraph Hill, Tel: 001 415 362 0808. Hyrja falas.


Tregu i ndërtimit të trageteve

Ju nuk duhet të jeni një dashnor i ushqimit për të shijuar një vizitë në këtë treg gustator, ndërsa ju merrni erën dhe shijen e thelbit të kuzhinës françeze. Shëtit nëpër ndërtesën e trageteve duke prodhuar produkte lokale të tilla si djathrave gjobë, verëra, mish, peshk, çokollatë dhe shumë më tepër. Tregu gjithashtu ofron një numër të restoranteve, dyqaneve të kafesë, dyqaneve të specializuara ushqimore dhe kafeneve, ku shumë prej tyre ofrojnë pamje të mrekullueshme të Gjirit të San Franciskos. Kjo është thjesht një 'duhet të bëjë' pjesë e çdo vizite në San Francisko.

www.ferrybuildingmarketplace.com, Ambacadero, Rruga e Tregut.

Ura e Artë e Portës

San Francisko sigurisht është shtëpia e urës më të fotografuar dhe më të famshme në të gjithë botën. Përkufizimi i San Francisko u hap në 1937, që përbëhej nga 1.7 milje në gjatësi, ulur këmbët 746 mbi ujë. Parku makinën tuaj dhe kaloni urën me këmbë për të kuptuar me të vërtetë se ç'është me të vërtetë një injeksion monstruoz, megjithatë mahnitës me portën e Artë.

www.goldengatebridge.org numri i 5 nëse kalon me makinë.


Rruga Lombard

San Francisco është i famshëm për rrugët e saj të mëdha, të pjerrëta dhe zbritëse, ku Lombard Street është më i famshëm. I njohur si "rruga më e shtrembër në botë", mijëra vizitorë mrekulloheshin për sa është e pjerrët dhe makinat e rrugëve të çuditshme duhet të marrin në mënyrë që të ngrihen lart e poshtë. Rruga me rërë të tullave zig-zags rreth shtëpive dhe e bën për një mundësi të rastësishme, por e madhe foto!
I ndodhur në mes Hyde Street dhe Leavenworth Street


Exploratorium

Shumë e konsiderojnë Exploratorium si muze më të mirë shkencor në planet. Të dy të rriturit dhe fëmijët do të adhurojnë sasinë e aktiviteteve dhe ekspozitave të mahnitshme për të eksploruar të cilat përfshijnë gjithçka nga flluska gjigante defekt, "Penny Arcade Mad Scientist" në një laborator eksperimental dhe më shumë. Këtu ju jeni në gjendje të "prekni një tornadë", të formoni një rrymë të gjallë elektrike ose të merrni pjesë në një udhëzues interaktiv interaktiv për teorinë e relativitetit të Ajnshtajnit. Orët mund të shpenzohen brenda Exploratorium duke u mrekulluar në të gjitha eksponatet e ndryshme, prandaj sigurohuni që të lini një mëngjes ose pasdite të lirë për të përfituar më së shumti nga një vizitë.

www.exploratorium.edu, 3601 Lyon Street. Tel: 001 451 561 0360

Të rriturit $ 13, fëmijët $ 8.


Legjioni i Nderit

Kjo kopje e saktë me të njëjtin emër në Paris është hartuar si një përkujtim për njerëzit e Kalifornisë që dhanë jetën e tyre gjatë Luftës së Parë Botërore. Ky memorial lëviz në një zonë të madhe me bar, së bashku me shkëmbinjtë që japin pamje të mrekullueshme të Ura e Artë e Portës dhe në qendër të qytetit San Francisko. Brenda, do të gjeni një muze mbresëlënës, i cili strehon një koleksion të pikturave, artit dhe skulpturave që datojnë disa vite 4000 dhe gjithashtu një nga koleksionet më të përpunuara në botë të skulpturave Rodin.

www.thinker.org, 34th Avenue, Lincoln Park. Tel: 001 451 863 3330

Të rriturit $ 10, fëmijët $ 6.


Muzeu De Young

De Young është muzeu më i vjetër i San Franciskos, hapja e parë në 1895 dhe ekspozon një nga koleksionet më të mëdha të pikturave amerikane në të gjithë vendin, që daton nga koha koloniale deri në ditët moderne. Si dhe pikturat tradicionale nga Amerika, do të gjeni gjithashtu arti, zanate dhe tekstile nga e gjithë bota, me shumë eksponate që shfaqen përmes ekraneve rrotulluese të nivelit të lartë. Muzeu vetë vlen të vizitojë vetëm arkitekturën, me një pamje të mrekullueshme që përbëhet nga pothuajse 950,000 pa bakër të shpuar në ballë, e shoqëruar me një kullë këmbë 144 e cila gjithashtu përfshin një kuvertë vëzhgimi që duket përgjatë gjirin e San Franciskos dhe vetë qytetin.

www.thinker.org, 50 Hagiwara Kopshti i Çajit, Golden Gate Park.

Të rriturit $ 10, fëmijët $ 6.


San Francisko Çmimi Guide

Vetëm dy linjave ajrore fluturojnë në San Francisko nga Mbretëria e Bashkuar, që do të thotë se nuk ka shumë konkurrencë kur bëhet fjalë për çmimet. Kjo nuk do të thotë megjithatë se fluturimet e kthimit do t'ju kushtonin një krah dhe një këmbë - larg nga ajo. Në kohën e shkrimit, British Airways ofronin çmime të njëanshme nga £ 170 për person duke përfshirë taksat.

Ashtu si çdo qytet i madh amerikan, ka akomodim në dorë për t'iu përshtatur të gjitha nevojave, shijeve dhe buxheteve. Për një natë në një hotel luksoz me pesë yje si St Regis ose Ritz Carlton, presin të paguajnë shumën e barabartë me rreth £ 280 për dhomë, për një natë. Sidoqoftë, nëse dyqanesh mund të gjesh vlera të jashtëzakonshme për para, si p.sh. Campton Place pesë yje, të cilët ofrojnë dhoma fantastike për natën rreth £ 120. San Francisco është gjithashtu i lagur me një numër hotelesh zinxhirësh, të gjitha që kanë çmime të ngjashme me një mesatare prej £ 80 për një natë.

Hipizimi i makinave kabllore me famë botërore do të kushtojë $ 5 për biletë.

Ushqim dhe pije cilësore mund të gjenden me bollëk në këtë qytet të obsesionuar të ushqimit. Tregu i Trageteve të Ferrave është një shembull tipik i opsioneve të ngrënies në dispozicion në qytet, me shumë restorante gustatorë dhe gjobë për të prodhuar një eksperiencë fantastike kuzhinës për aq ulët sa $ 15 për person për një vakt kryesor.


San Francisco Travel

Udhëtimi në / nga San Francisko

Me aeroplan

San Francisko është shërbyer nga tre aeroporte ndërkombëtare, edhe pse vetëm Aeroporti Ndërkombëtar i San Franciskos (www.flysfo.com) ofron rrugë drejtpërsëdrejti në Mbretërinë e Bashkuar.

Aeroporti Ndërkombëtar i San Franciskos

British Airways (www.ba.com) - në / nga Heathrow në Londër.
Virgin Atlantic (www.virgin-atlantic.com) - në / nga Londra Heathrow.

Getting në qendër të qytetit San Francisko Nga aeroporti

By Bus

Një shumëllojshmëri e kompanive të njohura të trajnerit ofrojnë transferta të drejtpërdrejta të autobusëve në dhe nga aeroporti. Këto janë si më poshtë:

 • zagar
 • Transit AC
 • Sam Trans
 • Golden Gate Transit
 • WestCat

By Train

Ju mund të arrini lehtësisht në qendër të qytetit San Francisko duke marrë shërbimin BART Rapid Rail (www.bart.gov) nga stacioni shumë i afërt i aeroportit i vendosur në sallën e nisjes / biletave të Terminalit Ndërkombëtar me zonën e konviktit G. Ekziston edhe një AirTrain i brendshëm brenda aeroporti, i cili do të të çojë në stacionin e trenit të aeroportit, duhet të gjesh veten në një terminal tjetër pas mbërritjes. Biletat kushtojnë nga $ 1.40 për një të rritur të rritur, me katër trena një orë që shkojnë në / nga qyteti.

Përndryshe ju mund të përdorni Caltrain (www.caltrain.com) duke lidhur në Millbrae Station nëpërmjet BART Rapid Rail nga aeroporti.

Nga Car

Aeroporti Ndërkombëtar i San Franciskos ndodhet rreth 13 milje në jug të qytetit. Aeroporti shërbehet nga lidhje shumë të mira rrugësh në qytet nëpërmjet autostradave 101 dhe 380. Car Hire gjendet në Qendrën e Përcaktuar të Qiradhënies, e cila është e shënuar mirë brenda aeroportit ose nëpërmjet vijës blu në AirTrain të brendshëm.


Ekskursione në San Francisko

Sausalito

Vetëm 5km në verilindje të San Franciskos mbi urën e portës së Artë është qyteti i bukur i Sausalitos. Vetëm banorët 8000 jetojnë në këtë vendbanim të vogël bayside, por vizitorët në zonën e San Franciskës e shpëtojnë atë për të shijuar restorantet, butikat dhe galeritë e vogla të artit. Bridgeway është rruga kryesore që kalon nëpër Sausalito dhe shkon paralelisht me ujin, duke ofruar pamje fantastike të San Franciskos dhe zonës së gjirit. Udhëto në Kaledonia Street, ku do të gjeni shumë kafene, restorante dhe dyqane të çuditshme, para se të kaloni një shëtitje nga buzë e ujit për një alternativë relaksuese për ngutjen dhe nxitjen e San Fran në qendër të qytetit.

Angel Island dhe Tiburon

Angel Island shtrihet tetë milje në veri të San Franciskos dhe është një nga Parku i Shtetit i Kalifornisë dhe është më i madhi në tre ishujt e San Francisco Bay (të tjerët janë Yerba Buena dhe Alcatraz). Ashtu si Alcatraz, Angel Island dikur ishte shtëpia e një burgu të madh dhe kishte gjithashtu një qendër karantine për emigrantët, si dhe vend për një bazë të madhe raketash. Këto ditë, njerëzit shkojnë në Angel Island për t'u çlodhur në male të mëdha të gjelbëruara nga uji, të shkojnë në një udhëtim ecjeje ose të ushtrojnë veten me një vend të biking malore.

Tiburon gjendet në afërsi të Angel Island në një gadishull simbolik. Ky qytet i vogël bregdetar është i lagur me kodra të bukura të gjelbërta dhe përmban një skelë të bukur shumëngjyrësh, e karakterizuar nga një numër i madh i jahteve. Qyteti është plot me dyqane suveniri, butiqe, dyqane antike dhe gjithashtu ka disa galeri arti. Nëse ngisni rrugët e ngushta deri në kodrat, ju do të merrni pamje të pakrahasueshme të horizontit të pabesueshëm të San Francisco dhe ishujve të gjirit.

Oakland

Edhe pse Oakland është vetëm 10 milje në lindje të San Franciskos, ajo nuk mban asnjë krahasim me qytetin e saj në të gjithë gjirin. Oakland krenohet me një nga portet më të ngarkuara në të gjithë bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe është ndëshkuar nga gjurmët e hekurudhave të mëdha dhe është në thelb një qytet shumë industrial. Edhe pse kjo shpenzim mund të tingëllojë në kundërshtim me atë që apelet për turistët, Oakland ka shumë për të argëtuar. Shkoni dhe merrni me qira një varkë dhe lundroni rreth liqenit të bukur Merritt për disa orë ose thjesht ecni përgjatë ujrave të mençura para se të vini në Muzeun e Oakland, i cili përshkruan rëndësinë e këtij qyteti të lulëzuar.

San Hoze

Megjithëse është një makinë 45 milje në jug të San Franciskos, San Jose vlen çdo minutë. Ky qytet dikur i fjetur - i njohur për bagëtinë dhe bujqësinë - tani është qyteti më i madh i Kalifornisë Veriore. Përmes prosperitetit të Luginës së Silikonit, bujqësia i ka dhënë rrugë një qyteti metropolitan që gëzon një skenë të lulëzuar të artit, gjendjen e transportit publik artit, restoranteve të panumërta dhe një sërë dyqanesh të shkëlqyera dhe qendrave tregtare. San Jose gjithashtu gëzon një klimë të mrekullueshme me diell dhe statistikisht është një nga qytetet më të sigurta të Amerikës.

Car Rentals Pranë San Franciskos

Daly City Car Rentals (5mi)
Oakland Car Rentals (8mi)
Emeryville Car Rentals (8mi)
South San Francisco Car Rentals (8mi)
Alameda Car Rentals (10mi)
San Bruno Car Rentals (10mi)
Berkeley Car Rentals (10mi)
Mill Valley Car Rentals (11mi)
El Cerrito Car Rentals (11mi)
Pacifica Car Rentals (12mi)
Richmond Car Rentals (12mi)
Millbrae Car Rentals (12mi)

Lidhje të dobishme: 9 pasagjerëve me qira Van San Francisco, 7 & 9 Seater Car Rental në Aeroportin e San Franciskos

përmbledhje
Car Rental në San Francisko
Vlerësimi i Përdoruesve
5 në bazë të 10 vota
Shërbimi Lloji
Car Rental në San Francisko
Emri i ofruesit
Carrentalchoice.com - Car Rental San Francisko,
Zonë
San Francisko
Përshkrim
Car Rental San Francisco Rishikimi