Krahasoni makinën me qira në Aeroportin e Gjenevës (GVA)

Cheap Car Hire Aeroporti i Gjenevës ZvicërNëse jeni duke udhëtuar në Gjenevë këtë vit, mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të marrë rreth është duke marrë një makinë, por ka disa gjëra që duhet të mbani mend për të siguruar udhëtimin tuaj është pa probleme.

Para se të udhëtoni, mos harroni se do t'ju duhet:

Licenca Driving (Goes without saying!).

Karta e Kreditit - Ju do të duhet të paraqisni një kartë krediti të vlefshme kur marrni automjetin.

Voucher për Car Rental - Sigurohuni që e keni shtypur këtë dhe kontrolloni që të gjitha detajet janë të sakta para se të largoheni nga uk, nëse keni ndonjë pyetje telefononi numrin falas në kupon.

Vlen të mbani mend se aeroporti i Gjenevës është në kufirin francez / zviceran, prandaj duhet të siguroheni që e dini se nga ju jeni duke zgjedhur makinën tuaj. Ndërsa të dy vendet mund të kenë furnizues të ndryshëm, mund të gjeni se çmimi në anën franceze ndryshon nga çmimi në anën zvicerane, është gjithmonë e vlefshme për të siguruar që ju të merrni më të mirën.

Nëse jeni ski, vlen të shikoni se çfarë paketa skive janë të disponueshme, ose mund të dëshironi të pyesni për pajisje shtesë që mund të keni nevojë, siç janë raftet e skive dhe zinxhirët e dëborës, përsëri, mos na kontaktoni në telefonin tonë falas numrin nëse keni ndonjë pyetje apo pyetje.

Zgjedhja e makinave me qira në Aeroportin e Gjenevës

Ne ofrojmë më të mirë të lirë online me qira e makinave Gjenevë Aeroportit. Zgjidhni nga të gjitha kompanitë e ndryshme me qira dhe librin e sotëm me besim. Carrentalchoice kontrollon furnizuesit më të lirë dhe reputacion të makinave me qira në Zvicër. Kërkoni dhe përzgjidhni nga van, mini, ekonomia dhe makinat kompakte. Thjesht bëni zgjedhjen tuaj dhe të rezervoni makinën tuaj me qira Aeroporti i Gjenevës sot. Duke përdorur motorin prenotim carrentalchoice.com, ju jeni të garantuar procesin e prenotimit të drejtpërdrejtë dhe të gjithë-përfshirëse të makinave me qira Aeroporti i Gjenevës

Zgjedhja e makinës tuaj të drejtë me qira në Aeroportin e Gjenevës

Në Aeroportin e Gjenevës [GVA] Car Rentals ndarë në markave të ndryshme. Nëse jeni duke kërkuar për një kërkim të modelit në motor tonë për të gjitha makinat në dispozicion në Aeroportin e Gjenevës me qira një makinë.

Liqeni i Gjenevës

Udhëtimi për në dhe përreth Gjenevës

Me aeroplan

Në vitet e fundit linjat ajrore me kosto të ulët kanë hapur rrugë për në Gjenevë (www.gva.ch) nga Britania e Madhe duke e bërë çmimet e udhëtimit ajror në qytet edhe më konkurrues me pikat e Easyjet, Flybe dhe Jet2 të gjitha duke ofruar shërbime të përballueshme për dhe nga Gjeneva.

Linjat ajrore që fluturojnë në Gjenevë nga Mbretëria e Bashkuar:

Aer Lingus - në / nga Belfast International (nga Dhjetori 2008).
Air France - në / nga Aeroporti i Londrës.
Ishujt Blue - në / nga Jersey.
BMI Baby - për / nga Birmingham, Cardiff, East Midlands dhe Manchester.
BA - në / nga Londra Gatwick dhe Heathrow.
Easyjet - në / nga Belfast International, Birmingham, Bristol. East Midlands, Edinburg, Glasgow, Liverpool, Gatwick, Luton, Stansted, Mançester (nga Dhjetori 2008) dhe Newcastle.
Flybe - në / nga Exeter, Isle of Man, Jersey, Newquay, Norwich dhe Southampton.
Flyglobespan - për / nga Edinburg.
Jet 2 - nga / nga Leeds / Bradford.
Arabia Saudite Airlines - në / nga Manchester.
Swiss European Airlines - në / nga Aeroporti i Londrës dhe Manchester.
Thomsonfly - në / nga Robin Hood Airport (Doncaster / Sheffield).

Nga aeroporti i Gjenevës në qendër të qytetit

IATA Kodi: GVA; Lattitude: 46.233333; Longitude: 6.116667;

Gjenevë - Aeroporti Zviceran (GVA) ndodhet ~ 4 kilometra nga qendra e qytetit të Gjenevës.

Me makinë

Shumë vizitorë në qytet zgjedhin të punësojnë një makinë për fleksibilitetin dhe lirinë që ofron. Nëse fluturojnë në aeroportin e Gjenevës atëherë mund të zgjidhni të merrni një makinë me qira nga pala franceze ose nga ana zvicerane. Me Rent a Car Geneva, ju gjithashtu mund të zgjidhni të merrni makinën tuaj nga qendra e Gjenevës dhe Aeroporti i Gjenevës.

Transporti publik

Qendra e qytetit të Gjenevës është e arritshme nga numri 10 (http://www.tpg.ch/fr/ligne10) që kushton 3CHF, ose £ 1.50) dhe largohet çdo minutë 15. Trenat (www.unireso.com) nga terminali i aeroportit janë pa pagesë për ata që vijnë me aeroplan duke marrë një biletë në kioskin e transportit të Gjenevës në terminalin e ardhjeve dhe është i vlefshëm për minutat 80 pas arritjes suaj.

Përndryshe taksitë nga aeroporti kushtojnë përafërsisht 35CHF (£ 17.50) në çdo mënyrë.

Pamje nga shikimi në Gjenevë

Jet d'Eau është i dukshëm në të gjithë ujërat Lac Léman dhe është brenda mundësive të lehtë të Jardin Anglais bukur. Jet d'Eau është një burim spektakolar i cili pompon 140m ujë në ajër. Fillimisht burimi u përdor si një lëshim presioni për energjinë e prodhuar nga lumi Rhone, por vendasit e shijuan aq shumë, qeveria vendosi ta bënte atë në një shfaqje të përhershme, duke shtuar drita të bukura në shatërvan, duke e bërë atë edhe më spektakolare Në natë.

Cathedrale St. Pierre
Katedralja e bukur e shekullit 12 e Gjenevës shënon një pjesë kulturore, fetare dhe historike të historisë zvicerane. Kisha është ndoshta më e njohur si shtëpia e Gjon Kalvinit, një nga udhëheqësit e Reformacionit Protestant, me një karrige druri të përdorur nga Calvin në shfaqje për vizitorët brenda kishës. Zona poshtë katedrales i është nënshtruar gërmimeve të fundit, duke zbuluar dëshmi për një të kaluar të begatë që daton nga koha e Perandorisë Romake. Katedralja besohet gjithashtu të jetë një nga tre që kanë ekzistuar në vend gjatë historisë. Ndërsa këtu, gjithashtu shkoni dhe shihni Muzeun Ndërkombëtar të Reformimit, i cili lejon një nxitje interesante për reformimin e krishterimit, duke lejuar një nga kullat e katedrales për pikëpamjet e pakrahasueshme të qytetit.

Palais des Nations
Ndërtesa spektakolare e Palais des Nations vendosur në kopshte të bukura të landscaped dhe fillimisht priti Lidhjen e Kombeve. Është e vlefshme vetëm vizita për të parë sallën e pabesueshme të Kuvendit, e cila dikur priti takime të rëndësishme globale të udhëheqësve të kombeve më të mëdha në botë. Palais përfshirë brenda ndërtesës ka një koleksion të shkëlqyer të artit publik, si dhe një bibliotekë.
14 Avenue de la Paix. Tel: 0041 22 917 48 96.
Të rriturit 8.50CHF, fëmijët 4CHF. Hapni 10am - mesditë dhe 2pm-4pm

Muzeu Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq
Muzeu i Kryqit të Kuq është padyshim një nga më të frikshëm të Europës. Muzeu ju kthen historinë e organizatës dhe ndihmën humanitare që ka ofruar gjatë luftërave dhe fatkeqësive natyrore përmes shfaqjeve të habitshme, ekspozitave fotografike dhe objekteve të mahnitshme.
17 Avenue de la Paix. Tel: 0041 22 748 95 25
Të rriturit 10CHF, fëmijët 4CHF. Hapni çdo ditë 10am-4pm përveç të martës.

Gjeneva Top Këshilla

Zviceranët janë jashtëzakonisht të përpiktë kur vjen puna te afatet e mbylljes, kështu që planifikoni ndonjë vizitë dhe ekskursione shumë mirë para se të mbyllen. Për shembull; nëse një muze mbyllet në 5pm, presin që stafi të fillojë t'ju hapë në 4.45pm.

Kur të arrini në aeroport, sigurohuni që të merrni biletën tuaj të lirë të trenit në qytet para se të merrni çantat tuaja pasi që bileta është e vlefshme vetëm 80 minuta pas orarit tuaj të mbërritjes dhe do të ketë radhët e gjata të mëdha për t'i marrë ato sapo njerëzit të kenë marrë bagazhin e tyre .

Megjithëse krimi i dhunshëm është pothuajse jo-ekzistues, zonat e ndërtuara në qendër të Gjenevës janë pika të nxehta për hajdutët dhe xhepat e vegjël - të jenë të vetëdijshëm për gjërat tuaja.

Gjeneva mund të ketë një numër të panumërt të hoteleve në dukje, vendet e lira mund të bëhen të rralla gjatë periudhave të takimeve ndërkombëtare dhe konferencave të mëdha të biznesit - të librit edhe më parë.

Shatërvani i Gjenevës

Akomodimi në Gjenevë

Luks

Des Bergues
Dekadenca dhe luks janë të kulluar plotësisht nga një nga hotelet më të nderuar të Gjenevës, e cila gjithashtu shikon në vendosjen e përsosur të qytetit të vjetër dhe Pont des Bergues. Është një mënyrë e shkëlqyeshme për të dekoruar dekor dhe dhoma gjumi superiore. Des Bergues është një vend i njohur i preferuar për pushime kur vizitat e familjeve mbretërore nga mbarë bota mbërrijnë në Gjenevë.
Grand Hotel Kempinski
Kempinski është alternativa moderne për Des Bergues, që ka një dizajn të brendshëm të la mode si dhe një mori të objekteve mbresëlënëse, të cilat përfshijnë një qendër të vogël tregtare, një klub të madh shëndetësor dhe palestër, si dhe një numër të dhomave të konferencave.

Mid-varg

Studio Novotel Studio
Hotelet në qendër të qytetit në Gjenevë kanë tendencë të jenë jashtëzakonisht të kushtueshme, megjithatë, Novotel ofron këtë hotel modern dhe të vendosur mirë për aq pak sa 125CHF për dhomë në natë. Hoteli gjithashtu vjen i pajisur me zona kuzhine si pjesë e qëndrimit tuaj, e cila do të kushtojë një 100CHF shtesë në krye të tarifës suaj të dhomës.
35 Rue de Berne. Tel: 0041 22 909 90 00

Le Montbrillant

I ndodhur në afërsi të stacionit të trenit, Le Montbrillant ofron dhoma të bukura dhe objekte të shkëlqyera ngrënie, me dy restorante ulur vetëm jashtë. Dhomat në katin e fundit kanë një çati të pjerrët me një çati prej xhami dhe gjithashtu ofrojnë pamje të frikshme në të gjithë qytetin.

Buxhet

Youth Hostel Gjenevë.
Brilliantly vendosur pranë bare, restorante dhe stacioni i trenit. Me një përzierje të konvikteve të përbashkëta dhe dhomave private, Youth Hostel Gjenevë është i pastër, i mirëmbajtur dhe ofron një alternativë të përballueshme për shumë hotelet e shtrenjta në mes të mesit, me çmime duke filluar nga pak deri në 25CHF për një natë.

City Hostel Gjenevë
Përsëri ndodhet afër stacionit të natës dhe trenit, ky hotel është gjithashtu një gur-hedh larg nga tregu ushqim të shkëlqyer në Paquis. Hotel gjithashtu ofron objekte të shkëlqyera duke përfshirë internetin, kuzhinat komunale. Dhomat e përbashkëta dhe private janë të rezervueshme, me çmime që fillojnë nga 28CHF.

Udhërrëfyesi i çmimeve të Gjenevës

Monedha është Gjeneva është Franga Zvicerane, me 1CHF e barabartë me 100 centime.
Siç u përmend, akomodimi në Gjenevë mund të jetë i kushtueshëm për ata që kërkojnë të udhëtojnë me buxhet. Përveq Gjenevës Youth Hostel duke ofruar shtretër në rreth 25CHF, presin të paguajnë rreth £ 70- £ 100 një natë për një hotel në mes të vargut dhe lart e 330CHF për një opsion luksoz ose me pesë yje. Transporti publik në Gjenevë megjithatë, është absolutisht i lirë për cilindo që jeton në një hotel apo hotel. Të përpiktë, të besueshëm, modern dhe efikas, nuk duhet të ketë arsye për të përdorur taksi (të cilat shpesh do të ngarkojnë sa më shumë 20CHF për një udhëtim brenda CBD). Çmimet e alkoolit janë të moderuara krahasuar me Mbretërinë e Bashkuar. Një birrë do të kushtojë përafërsisht 5CHF-7CHF varësisht nga ku shkoni, ndërsa një vakt i denjë për t'u ulur do të kushtojë deri në 40CHF për person.

Për të parë normat e fundit të këmbimit ju lutem vizitoni xe.com

Gjenevë Fakte të shpejta

Vendi
Switzerland
Popullsi
178722
Kodi i telefonimit
+41
Time Zone
UTC / GMT + 1 orë
Monedhë
Franga zvicerane (CHF)

Car Hire Aeroporti i Gjenevës Komentet e Klientit

20 / 06 / 2016 - Marrja me qira e makinave ishte e përsosur në Gjenevë herën tjetër që unë do të marr një navi pasi kam humbur.

24 / 06 / 2016 - Pra, i lumtur që ne përdorëm zgjedhjen e makinave me qira, nuk kishim asnjë problem të marrim makinën tonë në aeroportin e Gjenevës dhe ta kthejmë atë në një ndalesë tjetër.

15 / 07 / 2016 - Ne gëzuam pushimet tona, ne do të përdorim përsëri carrentalchoice.

27 / 08 / 2016 - Pranimi ishte i lehtë dhe makina ishte e pastër I highly recommend Avis & carrentalchoice.


Gjenevë Car Rental Directory

Carouge Car Rentals (1 mi)
Lancy Car Rentals (1 mi)
Cointrin Car Rentals (2 mi)
Njëx Car Rentals (2 mi)
Plan-les-Ouates Car Rentals (2 mi)
Le Grand-Saconnex Car Rentals (3 mi)
Gaillard Car Rentals (3 mi)
Konfigurimi i Car Rentals (3 mi)
Meyrin Car Rentals (4 mi)
Ambilly Car Rentals (4 mi)
Vésenaz Car Rentals (4 mi)
Bellevue Car Rentals (4 mi)


Lidhje të dobishme.

përmbledhje
Shërbimi Lloji
Car Rental në Aeroportin e Gjenevës (GVA)
Emri i ofruesit
Carrentalchoice.com,
Zonë
Aeroporti i Gjenevës (GVA)
Përshkrim
Krahasoni makinën me qira në Aeroportin e Gjenevës (GVA)